Rywal Korony Handball także zrezygnował z Superligi. Powodem finanse

10-05-2020 16:35,
Mateusz Kaleta

SPR Sambor Tczew, podobnie jak Korona Handball Kielce, zrezygnował z ubiegania się o prawo występów w PGNiG Superlidze Kobiet. Powód jest identyczny, jak w przypadku kielczanek - klub nie zgromadzi wymaganego budżetu w wysokości 1 mln złotych.

Zespół z województwa pomorskiego miał być rywalem Korony w dwumeczu barażowym o awans do Superligi. W kolejnym sezonie - tak jak Korona Handball - będzie grał jednak w I lidze.

REKLAMA

Zarząd klubu wydał w tym celu specjalny komunikat: 

"Zarząd Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sambor Tczew z przykrością informuje, że rezygnuje ze starania się o licencję na grę w Superlidze kobiet w sezonie 2020/21. W obecnej sytuacji i panującej pandemii COVID-19 zebranie wymaganego budżetu stało się niemożliwe. Zarówno jednostki samorządowe, jak i sponsorzy prywatni borykają się obecnie z wieloma problemami, głównie finansowymi. Dlatego choć przykry dla nas, ale zrozumiały wydaje się fakt, że wspieranie sportu, zwłaszcza tego seniorskiego zeszło na plan dalszy.

Ze swojej strony chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom za dotychczasową pomoc, zawodniczkom i kadrze trenerskiej za wysiłek włożony w wywalczenie pierwszego miejsca w tabeli, a kibicom za gorący doping którym wspierali nas przez cały sezon.

Jako Zarząd nie poddajemy się w swoich działaniach i zrobimy wszystko, aby w najbliższym sezonie ponownie SPR Sambor Tczew zajął pierwsze miejsce w ligowej tabeli."

Sezon 2019/20 został zakończony bez spadków, więc jeśli wszystkie osiem drużyn spełni wymagania licencyjne, w kolejnych rozgrywkach skład PGNiG Superligi Kobiet pozostanie bez zmian. 

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Filip2020-05-11 09:45:23
Dziadki z zarzadu zwiazku pilki recznej z Pulawskiej niszcza polska pilke reczna. Oni zyja chyba w innych realiach. Najwyzszy czas aby sie ogarneli i zeszli na ziemie.
pablo z płebla2020-05-12 08:06:28
Można mieć budżet 6 mln i długu w sroc i można grać! Można mieć 700 tys i 0 zaległości i dziękujemy! Ot polityka! Jeśli coś funkcjonuje i można powiedzieć, że robi to dobrze za 700 tys to po co uszczęśliwiają na siłę? Gdzie tu sport? Okaże się że pierwsza liga może być silniejsza sportowo od superligi - Korona pół tej superligi wciąga nosem ale co tam... kasa misiu... Gratuluje Związkowi!!!
ps.
A tak pół serio niech, że ukochane miasto da Koronie dodatkowe 300 tysi wejdą do superligi a na koniec sezonu stwierdzą, że nie wykorzystały 300 tysi na promocje i oddadzą miastu hahahaha
pablo z płebla2020-05-12 08:13:48
Uzupełnieniem: Kwity na licencję w superlidze złożyło 8 drużyn, wszystko wskazuje że spełni wymogi... 6! W tym roku w 2 grupach I ligi było 24 zespoły.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group