Wracają akademie piłkarskie. Dzieci w Kielcach znów będą mogły trenować

29-04-2020 08:48,
Redakcja

Już 4 maja rozpocznie się drugi etap odmrażania sportu. W jego ramach otwarte zostaną obiekty w otwartej przestrzeni - Orliki, bosika, korty, stadniny. Do życia wrócą także kieleckie szkółki piłkarskie, które już pracują nad zasadami, na jakich będzie mógł odbyć się powrót dzieci do treningów. Zgodnie z decyzjami rządu, na boisku w jednym momencie będzie mogło znajdować się sześć osób.

- Przed i po zajęciach, dzieci będą zobligowane do dezynfekcji rąk, a po każdym treningu trenerzy zdezynfekują również sprzęt używany podczas ćwiczeń. Szczegółowych informacji na temat wznowienia zajęć oraz  bezpiecznego ich przeprowadzenia podamy w osobnym oświadczeniu w najbliższych dniach - poinformował KKP Korona. 

4 maja rozpoczną się także treningi w Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP Kielce. - Będą to troszkę zmienione treningi (ilość osób, liczba kontaktów), ale nareszcie możemy wyjść na boisko. To był dla nas bardzo trudny czas pod wieloma względami - przede wszystkim finansowym. Koszty stałe, jakie ponosi Akademia, są wysokie, więc wisiało nad nami widmo zagrożenia. Nic takiego jednak się nie stało, a to dzięki Wam. Wasze wpłaty za miesiąc kwiecień pozwoliły nam przetrwać ciężki czas i pokryć wszystkie koszty i tym samym zachować płynność. Za to bardzo Wam Dziękujemy - poinformowała szkółka.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

andrucha2020-04-29 09:56:26
Jakie koszty stałe posiada akademia? nie korzysta z boiska, hali żadnych obiektów. Trenerzy nie dostają wypłat za miesiąc kwiecień....
Dziak2020-04-29 14:14:30
Nie jestem pewnie czy da się dzieciom zapewnić bezpieczeństwo. Odmrażanie by zrobić wybory. Mój na razie nie pójdzie na zajęcia.
tt2020-04-29 18:01:34
@ andrucha
Jak skończysz szkołę, jedną, drugą i MOŻE!!!??? trzecią i przyjmą Cię do jakiejś pracy to zapytasz się Szefa jakie ma STAŁE koszty!
Ale to dzięki Bogu wiele lat przed tobą!!!
A tak na boku...
W USA raju KAPITALIZMU w ciągu kilku dni na bruk poleciały setki tysięcy pracowników!
Da się???
Utr2020-04-29 18:54:32
To są jaja. Szkółki piłkarskie nie dość że niczego nie nauczą dzieci (wystarczy spojrzeć kto jest trenerem - jedna wielka łapanka może nim tam być każdy) to jeszcze żerują na rodzicach finansowo. Apele żeby rodzice wpłacali pieniądze za miesiące w których nie było treningów jest niczym innym niż zwykłą kpiną. Również się dołączę do pytania poprzednika - jakie stałe koszty ma szkółka. Zerowe oprócz zusu ktory płaci właściciel. Żaden z trenerów nie jest przecież zatrudniony na umowę o pracę i szkółka mu nie płaci za nieodbyte zajęcia. Nie płacą tez za boiska przecież gdy zostały zamknięte przez Morawieckiego. Pazerność tych ludzi mnie przeraża. Ekstraklasa nie gra, ligi regionalne również ale ci się doczekać nie mogą powrotu dzieci do zajęć. Ludzie - przejrzyjcie na oczy, oni mają gdzieś bezpieczeństwo Wasze i Waszych dzieci dla nich liczy się tylko kasa w kieszeni.!

Projekt i wykonanie: CK Media Group