Wyróżnienie na urodziny. Wychowanka Korony Handball powalczy o Gladiatora

09-04-2020 12:17,
Mateusz Kaleta

W środę, 8 kwietnia Dominika Więckowska, wychowanka Korony Handball Kielce, obchodziła swoje 22 urodziny. Dzień wcześniej została nominowana do Gladiatorów PGNiG Superligi. Kielczanka ma szansę zostać najlepszą boczną rozgrywającą minionego sezonu.

Nagrody dla najlepszych szczypiornistek zostaną przyznane po raz pierwszy. To pierwszy sezon, w którym kobieca PGNiG Superliga funkcjonuje na zasadach ligi zawodowej. Dominika Więckowska o zwycięstwo w swojej kategorii powalczy z koleżanką z drużyny – Martą Gęgą, Kingą Jakubowską z KPR Gminy Kobierzyce, Lucyną Sobecką z Piotrcovii Piotrków Trybunalski i Aloną Szupik z EKS Startu Elbląg.

22-latka spędziła minione półrocze w MKS Perle Lublin na zasadzie wypożyczenia z Korony Handball. Zagrała w 10 spotkaniach ligowych, zdobyła 32 bramki i razem ze swoją drużyną sięgnęła po mistrzostwo Polski. Po zakończonym sezonie związała się z Perłą na stałe, podpisując dwuletni kontrakt.

Gladiatory zostaną przyznane na identycznych zasadach, co w lidze mężczyzn. Głosować będą same zawodniczki oraz sztaby szkoleniowe wszystkich drużyn, z zastrzeżeniem, że nie mogą oddać głosu na siebie samych lub koleżanki ze swojej drużyny. Wyniki poznamy 17 kwietnia.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group