REKLAMA

Dokończenie ligi na początku kolejnego sezonu? To jeden z planów ratunkowych UEFA

31-03-2020 08:49,
Mateusz Kaleta

Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin, przedstawił pomysł UEFA na ratowanie zawieszonego sezonu piłkarskiego. W tym momencie w Europie gra tylko jedna liga - białoruska. Wszystkie pozostałe federacje zdecydowały się odwołać swoje mecze. - Mamy trzy scenariusza działania - A, B i C. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość - powiedział w rozmowie z "La Repubblica". Jednym z nich jest pomysł, aby zawieszony sezon dokończyć jesienią - tuż na początku następnego sezonu, tj. 2020/2021.

– Pierwszy plan zakłada wznowienie rozgrywek w połowie maja, czerwca, bądź może nawet pod jego koniec. Druga opcja to dokończenie sezonu wraz z początkiem następnego. Euro zacznie się jednak 11 czerwca i ligi będą musiały dostosować swój terminarz. Jeśli rozgrywki zostaną wznowione, daty spotkań będą mogły być równoległe z terminami europejskich pucharów. Kluby są w tej chwili najważniejsze. Lepiej skończyć sezon, nawet latem i za zamkniętymi drzwiami. Najważniejsze jest jednak, by zacząć sezon pod koniec czerwca. Jeśli to się nie uda, rozgrywki będą stracone – opisał możliwe scenariusze ratowania rozgrywek szef UEFA.

REKLAMA

– Choć biorę pod uwagę wznowienie rozgrywek przy pustych trybunach, nie wyobrażam sobie finału Ligi Mistrzów bez udziału kibiców – dodał.

Ceferin odniósł się też do kwestii wygasających w tym czasie kontraktów zawodników. – Nie mamy odpowiedniej władzy, by zarządzać wygasającymi kontraktami. Z pewnością będziemy musieli pochylić się też nad kwestią letniego okna transferowego i jego zasad - podkreślił. W tym zakresie europejska federacja ma współpracować z FIFA.

fot: Maciej Urban

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

 

REKLAMA

Wasze komentarze

kk2020-03-31 10:04:05
Ten facet z UEFA powinien poddać się badaniu lub dymisji . Czytam ze w Anglii telewizja wywiera nacisk na wznowienie rozgrywek bo tracą abonentów C+. Jak widać liczba ofiar jest zbyt mała aby mogła przemówić niektórym idiotom do rozumu . To właśnie UEFA i FIFA są w pewnym stopniu sprawcami tej pandemii zezwalają na rozegranie meczu LM pomiędzy Liverpoolem z Atletico Madryt . Teraz mamy największe żniwo w tych właśnie krajach . Człowiek zawsze był i będzie cząstką tego świata , najważniejsza jest KASA misiu .
Bafana2020-03-31 10:41:43
Chłopie nie ośmieszaj się! Nie myli się ten co nic nie robi! Najłatwiej jest krytykować a samemu nic nie robić lub nie mieć pojęcia.Ja akurat o telewizję się nie martwię bo związki nie ugną się!
R2020-03-31 11:51:03
Chodzi tylko o kase, a nie o logike. Dokoncza lige na jesieni, a eliminacje w lipcu. W pilce jak widac najwiecej pazernych polglowkow.
miki +2020-03-31 12:39:40
Debile prośmy Boga abyśmy przeżyli a nie zajmowali sie idiotyzmami oszołomów z FIFA, UEFA, PZPN i innych związków sportowych
Tomek2020-03-31 14:18:18
Smieszni Ci ludzie w UEFA. Potrafia tylko brac wielkie pieniadze i wrozyc z fusow.Podobna sytuacja jak w Polsce z wyborami prezydenckimi. Zenada .
Ryś2020-03-31 14:30:23
Nie rozumiem Koledzy Waszego świętego oburzenia ! Chłop chce zrobić mecze dopiero w drugiej połowie maja, czerwcu lub jeszcze później.
A u nas wybory 20 maja!
Jak widać DA SIĘ!
tomscyzor2020-04-01 06:57:26
Rozumiem że skoro 10 maja idę do urny wyborczej to 11 idę na stadion.
Ryś2020-04-01 18:27:15
Zarząd Korony podjął również decyzję o obniżeniu sobie wynagrodzenia o 50 procent.
Da się!
obserwator2020-04-02 11:26:58
Nasze życie najważniejsze i naszych bliskich. To jest problem dnia dzisiejszego a nie piłka i temu podobne tematy. Wirus uderzył w każdą dziedzinę gospodarki na całym świecie. Teraz potrebny tylko spokój i samodyscyplina każdego z nas by zwalczyć ten groźny wirus.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group