REKLAMA

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej z pomocą dla świętokrzyskich szpitali

26-03-2020 16:17,
Mateusz Kaleta

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zdecydował się przeznaczyć pieniądze dla dwóch świętokrzyskich szpitali. Te fundusze mają pomóc w walce z koronawirusem.

Władze ŚZPN przekażą po trzy tysiące złotych dla dwóch oddziałów medycznych: Szpitala Zakaźnego w Starachowicach oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej WSZ w Kielcach.

REKLAMA

Komunikat Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej:

Szanowni Państwo,

Region świętokrzyski, cała Polska, Europa, niemal cała populacja ludzka toczy, od pewnego czasu trudny mecz. Z wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Rywal zaatakował nagle, z zaskoczenia. Szybko narzucił swoje warunki. Przyjął taktykę ciągłego pressingu, jego akcje oskrzydlające, od pierwszej minuty pojedynku sprawiają nam wiele kłopotów. Co tu ukrywać, nie byliśmy przygotowani na zastosowaną przez przeciwnika taktykę, nie spodziewaliśmy się z jego strony aż takiej agresji… Nic więc dziwnego, że kwadrans otwarcia nie był najlepszy w naszym wykonaniu.

Na szczęście mecz piłki nożnej trwa minimum 90 minut. Kolejne minuty pokazują, że udało nam się wymknąć, oswobodzić z uścisku. Szybko złapaliśmy równowagę. W niektórych strefach boiska toczymy nie tylko wyrównany bój, ale przeprowadzamy coraz częściej akcje zaczepne, hamując powoli inwazję drużyny przeciwnej. Przed nami jeszcze kilka minut pierwszej połowy i całe 45 minut, drugiej. I, to jest nasza największa nadzieja, by w końcowym rozrachunku odnieść zwycięstwo! Tym bardziej, że spotkanie, w wielu przypadkach toczy się o najwyższą stawkę!

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, całe lokalne środowisko piłkarskie chce dołączyć do drużyny walczącej na wielu boiskach. Jako największe w regionie stowarzyszenie sportowe, chcemy wesprzeć wspólne działania. Mając na uwadze powyższe, deklarujemy wsparcie finansowe w wysokości 2x3000 zł dla dwóch sztabów medycznych naszego zespołu - Szpitala Zakaźnego w Starachowicach oraz Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej WSZ w Kielcach.

Zachęcamy jednocześnie całą społeczność futbolową do niesienia pomocy poszczególnych placówkom medycznym województwa świętokrzyskiego.

Zarząd ŚZPN.

fot: Mateusz Kaleta

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Lolo2020-03-26 19:39:27
Piękna inicjatywa

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group