Zarząd Korony pracuje nad obniżeniem kontraktów piłkarzy

23-03-2020 15:21,
Mateusz Kaleta

Trwa przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. To trudny czas dla klubów, które generują potężne straty. Niewiadomą pozostają na razie decyzje w sprawie kontynuowania rozgrywek lub ich zakończenia, ale też rozliczania umów z piłkarzami,  kontraktów reklamowych i marketingowych. - Wiem, że zarząd klubu zastanawia się nad tym i wykonuje pracę w tym zakresie. Także dotyczącą obniżenia kontraktów zawodników - mówi Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce.

- Trudno na razie ocenić, jakie będą decyzje. Z tego co się orientuję, to jeszcze żaden klub nie obniżył kontraktów piłkarzy. Są prowadzone rozmowy, ale tego typu ustalenia w Ekstraklasie jeszcze nie zapadły - podkreśla szkoleniowiec żółto-czerwonych.

Co więcej, 30 czerwca wygasają umowy aż 24 zawodników Korony Kielce. W wielu przypadkach klub ma jednak możliwość ich przedłużenia o kolejny sezon. Więcej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

- Jeżeli chodzi o przedłużanie kontraktów z zawodnikami, których chcielibyśmy zatrzymać w klubie, to zarząd rozpoczął już działania i prowadzone są negocjacje w tym temacie. Niektóre rozmowy i ustalenia miały już miejsce wcześniej. Teraz powoli czas na finalizację. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że zarząd klubu nie jest teraz w najlepszej sytuacji, jeśli chodzi o podejmowanie perspektywicznych działań. Pewne działania i finalizacja rozmów jest teraz utrudniona - podkreśla Maciej Bartoszek.

fot: Maciej Urban

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

R2020-03-23 16:54:32
Poczekać do końca czerwca z pocałowaniem ręki będą brać.
No i2020-03-24 12:18:27
A prezes tez Jak wszyscy to wszyscy.Oby spadli

Projekt i wykonanie: CK Media Group