Turniej kwalifikacyjny do Tokio przerwany. Kieleczanie wracają do kraju

16-03-2020 20:32,
Mateusz Kaleta

Odbywające się w Londynie kwalifikacje bokserskie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostały przerwane przez epidemię koronawirusa. Kieleccy pięściarze - Sandra Drabik i Mateusz Masternak wracają do Polski.

Decyzja o zawieszeniu rozgrywek zapadła w poniedziałkowe popołudnie. Podjęła ją IOC Boxing Task Force (BTF). Odwołany został także kolejny turniej kwalifikacyjny, który miał odbyć się w Paryżu.

Kielczanie w dobrym stylu wygrali swoje pierwsze walki w Londynie i wciąż mają szanse na awans na Igrzyska. Reprezentująca SK Kickboxing Kielce Sandra Drabik pokonała w drugiej rundzie na punkty Tatianę Kob i od Tokio dzieli ją tylko jedno zwycięstwo. Mateusz Masternak z kieleckiego klubu RUSHH znokautował w pierwszej rundzie Davida Michalka ze Słowacji. Aby zdobyć przepustkę na igrzyska, potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione zawody. Turniej został zawieszony do odwołania, a kieleccy pięściarze wracają do Polski. Po powrocie czeka ich konieczna kwarantanna.

fot: Sandra Drabik / Facebook

Projekt i wykonanie: CK Media Group