Hale i pływalnie w Kielcach pozamykane. A co z Suzuki Areną?

13-03-2020 11:10,
Mateusz Kaleta

Od piątku, 13 marca, wszystkie hale sportowe i pływalnie w Kielcach zostały wyłączone z użytku publicznego. Taki stan rzeczy potrwa przynajmniej przez dwa tygodnie, do 25 marca. Mieszkańcy nie będą mogli korzystać z obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tym samym odwołana zostaje również akcja "Płynę po zdrowie".  W jej ramach mieszkańcy przez pięć kolejnych weekendów w wyznaczonych godzinach mogli bezpłatnie skorzystać z krytych, kieleckich pływalni.

Jedynym otwartym obiektem pozostaje na razie... Suzuki Arena, stadion Korony Kielce. Jak informuje MOSiR, Miasto będzie stosować się do wytycznych Ministra Sportu i Polskiego Związku Piłki Nożnej. To oznacza, że jeżeli PZPN oraz Ekstraklasa zdecydują o kontynuowaniu rozgrywek piłkarskich, kielecki klub będzie mógł rozgrywać swoje mecze na kieleckim stadionie.

Oto komunikat MOSiR-u:

 „Mając na uwadze potencjalne zagrożenie jakie ze sobą niesie gromadzenie się ludzi w pomieszczeniach zamkniętych decyzją Prezydenta z dniem dzisiejszym proszę o czasowe wyłączenie wszystkich obiektów sportowych (w tym hal sportowych i basenów) z użytku publicznego. Obecna decyzja obowiązuje do dnia 25/03. Do tego czasu będą podejmowane decyzje uwzględniające bieżącą sytuację epidemiologiczną panującą w naszym kraju”.

Jeśli chodzi o stadion piłkarski Suzuki Arena i mającego się na nim odbyć meczu PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice, należy się zastosować do wytycznych Ministra Sportu oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wcześniej poinformowaliśmy już o odwołaniu akcji „Płynę po Zdrowie” na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach."

fot: Michał Jarmoluk / Pixabay

Projekt i wykonanie: CK Media Group