Superliga obniżyła próg budżetowy. To nadzieja dla Korony Handball

02-03-2020 14:45,
Mateusz Kaleta

Wystartował proces licencyjny na sezon 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. Spółka zarządzająca rozgrywkami zdecydowała się na obniżenie budżetu gwarantowanego do miliona złotych. W poprzednim sezonie próg wynosił 1 mln 400 tys. złotych, a takich wymagań nie udało się spełnić kieleckiemu zespołowi. W nowych warunkach szanse na powrót Korony Handball do elity wrastają.

Kielecki klub jest na bardzo dobrej drodze do awansu. Jest liderem grupy B I ligi i jednym z pretendentów do gry w kolejnym sezonie w Superlidze. Oprócz uwarunkowań sportowych, ważną rolę odgrywają także te organizacyjne. Dzięki obniżeniu niezbędnego progu finansowego, Korona Handball ma większe szanse na uzbieranie odpowiednich funduszy. - Zapukamy we wszelkie możliwe drzwi, aby zgromadzić odpowiedni wymagany budżet - podkreśla Krzysztof Demko, członek zarządu klubu.

REKLAMA

Korona Handball liczy przede wszystkim na pomoc miasta. W tegorocznym budżecie na promocję poprzez sport dla kieleckiego klubu zapisano 320 tys. złotych. Informacja o obniżeniu wymagań finansowych, może pomóc kielczankom w rozmowach z Ratuszem. 

Proces licencyjny potrwa do końca kwietnia. Do ostatniego dnia tego miesiąca Korona Handball ma czas na złożenie wszystkich wymaganych dokumentów.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

R2020-03-02 22:22:51
Szansa jest. Może trzeba rozejrzeć się za mocniejszym sponsorem. Może BMW, Kolporter, Barlinek, Jezierski...
pablo z płebla2020-03-03 09:28:22
Nie tylko szansa ale i pewność! Po (niestety) dymisji i upadłości środki będą dzielone po nowemu!
Tomasz2020-03-07 20:00:22
Tylko, żeby zarząd tym razem zmieścił się w terminie z dokumentami.
Nie tak jak rok temu.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group