Za nami kolejne bilardowe emocje

11-02-2020 18:56,
Redakcja

9 lutego rozegrana został II eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Tvsports Cup 2020. Na starcie zawodów rozgrywanych w Kieleckim Centrum Bilardowym stawiło się aż 45 zawodników i zawodniczek.

8 bil w którą rozgrywany był turniej, jest uważane za najwolniejszą z odmian, co przy takiej frekwencji mogło spowodować bardzo późne zakończenie turnieju. Świeżo wymienione sukno na 8 stołach i wysoki poziom sportowy sprawiły jednak że finaliści dotarli do domu przed ciszą nocną.

Zanim przyszło nam rozegrać decydujące fazy turnieju Robert Pasternak został wylosowany do rozbicia Jackpota. Jego próba zakończyła się bardzo szybko i po pustym rozbiciu pula w wysokości 725zł przechodzi na kolejny turniej. Dodatkowy turniej "lucky looser" dla osób które nie awansowały do strefy pucharowej wygrał Adam Ściga, podwyższając tym samym dorobek punktowy o jedno oczko. na 5 miejscu turniej zakończyli: Jan Niewęgłowski, Piotr Maurycy, Norbert Sinkiewicz i Mariusz Gołdyn.

REKLAMA

Warto odnotować, że ostatni z wymienionych Panów popisał się w jednym spotkaniu w 100% bezbłędną grą, kończąc całe spotkanie "z kija". 3 miejsca zajęli Robert Pasternak i Szymon Bruśnicki który w półfinale ulega chyba największej rewelacji turnieju czyli Łukaszowi Szubie. Łukasz pomału wraca do rywalizacji po wieloletniej przerwie i jak widać na załączonym obrazku coraz lepiej sobie radzi.

W finale jednak przyszło spotkać mu się z Maciejem Życińskim który na zwycięstwo w Grand Prix Gór Świętokrzyskich czekał od końcówki 2018 roku. Tej szansy postanowił nie zmarnować i po świetnej i bardzo szybkiej grze pokonuje Łukasza 4:2. Wszystko wskazuję na to że popularny w Kielcach "Życiu" wraca do wysokiej formy i jeszcze nie raz da o sobie znać w tym roku.

W Rankingu sezonu ja na razie prowadzi Robert Pasternak a w Rankingu kroczącym wciąż na czele pozostaje Jan Niewęgłowski. Temu drugiemu bardzo mocno depcze jednak po piętach Szymon Bruśnicki.

Nie wykluczone że na kolejnym turnieju który już 1 marca doczekamy się zmiany lidera.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group