Hiszpanie mistrzem Europy! Czterech graczy wraca do Kielc ze "złotem"

26-01-2020 18:01,
Mateusz Kaleta

Reprezentacja Hiszpanii została mistrzem Europy 2020! Szczypiorniści z półwyspu Iberyjskiego pokonali w finale Chorwację i tym samym obronili tytuł sprzed dwóch lat. Do Kielc ze złotem wraca czterech zawodników PGE VIVE: Alex i Daniel Dujshebaevowie, Angel Fernandez Perez i Julen Aginagalde.

Spotkanie Hiszpanów z Chorwacją to był mecz godny finału. "La furja Roja" wygrała 22:20, a triumf w samej końcówce przypieczętował piękną bramką w decydującym momencie Alex Dujshebaev. Rozgrywający PGE VIVE wykorzystał w tej akcji fatalny błąd swojego kolegi z drużyny - Igora Karacicia, który popełnił prosty błąd kroków.

Alex Dujshebaev nie grał w finale wielkiego meczu. Zdobył w nim tylko dwie bramki, tyle samo co Julen Aginagalde. Raz trafił Angel Fernandez. Daniela Dujshebaeva zabrakło w składzie. Cztery gole zdobył po drugiej stronie boiska Igor Karacić. Chorwat wraca do Kielc ze srebrnym medalem mistrzostw Europy.

"Brąz" należy do Norwegów, którzy pokonali w meczu o trzecie miejsce Słoweńców 28:20. Tym samym Blaż Janc i Uros Zorman nie przywiozą do stolicy województwa świętokrzyskiego żadnego krążka. Na piątym miejscu Euro kończy Andreas Wolff i reprezentacja Niemiec, która pokonała w ostatnim meczu Portugalię 29:27.

fot: kolektiff images

Projekt i wykonanie: CK Media Group