Kovacević przyciąga kluby z Turcji. Trabzonspor jest w stanie zapłacić

24-01-2020 08:53,
Mateusz Kaleta

Turcja najprawdopodobniej będzie tym krajem, w którym swoją karierę będzie kontynuował Adnan Kovacević. Pytanie brzmi - kiedy oraz za ile. O kapitana kieleckiej Korony zabiega kilka klubów Super Lig. Do tego grona dołączył także plasujący się na wysokim, trzecim miejscu w lidze Trabzonspor. Bośniak nie jest jednak pierwszym wyborem klubu, a alternatywą.

POLECAMY: Suzuki wchodzi szerzej w koszykówkę

Szczegóły przedstawia CNN. Tranbzonspor obserwuje Kovacevicia od początku sezonu. Bośniak przykuł uwagę skautów nie tylko dobrymi występami w polskiej ekstraklasie, ale też solidną grą w reprezentacji kraju. Jak podaje portal, pierwszym wyborem włodarzy jest jednak Adama Soumaoro, 27-letni defensor Lille, wyceniany obecnie aż na 10 mln euro. 27-latek nie gra jednak we Francji regularnie, na czym mógłby skorzystać właśnie Trabzonspor.

W razie niepowodzenia, Turcy chcą sięgnąć właśnie po Kovacevicia. Na kapitana Korony mocno nalega trener drużyny, Hüseyin Çimşir, który osobiście obserwował Bośniaka podczas meczów. Co istotne - Turcy byliby w stanie zapłacić za kapitana już zimą. Jego kontrakt wygasa po zakończeniu sezonu, a Kovacević zapowiedział, że najpóźniej latem odejdzie z Korony. Jeśli zatem Trabzonspor wystosuje do kielczan ofertę za ich kapitana, włodarze będą musieli wybrać - czy zostawić go, aby pomógł uratować dla Korony ekstraklasę, czy wybrać gotówkę i sprzedać piłkarza już zimą.

Wcześniej, mówiło się także o zainteresowaniu Kovaceviciem innych tureckich klubów - Goztepe SK, Kayserisporu, czy nawet Fenerbahce Stambuł. Okienko transferowe w Turcji potrwa do 31 stycznia.

POLECAMY: Zapowiada się angielski tydzień Korony

fot: Grzegorz Ksel

Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce

Wasze komentarze

no stety2020-01-24 19:16:47
Pewnie będzie tak jak zawsze.. Pójdzie gratis! A czy w między czasie pomoże Koronie? Śmiem w to wątpić... Z niewolnika nie ma pracownika a najpewniej i nóżek nie będzie podkładał
E-662020-01-25 14:52:58
Jak Turcy chcą płacić to trzeba to wykorzystać bo odejdzie za friko , a mogę przypuszczać że Kova już przestanie się narażać na kontuzję . Ale to nie moja sprawa , spadną to będziemy oglądać 1-szą ligę lecz na powrót do E-sy trzeba będzie poczekać kilka ładnych lat . Po tym wszystkim co widzimy i co się dzieje w klubie i w jego kuluarach nie napawa to optymizmem . Sprawdzają takich magików że nawet Moravia nam ich nie zazdrości .
Kibic2020-01-25 17:04:09
Czym on pomoże korona idzie do spadku zero transferów 3 porażka w zgrupowania zero bramek strzelonych w sparingach jak nie będzie wzmocnień 1 liga popatrzeć na wisle Łks jak sie wzmacniają a koronka zero

Projekt i wykonanie: CK Media Group