Rozpoczęli nowy sezon. Bilardziści wsparli Hanię

21-01-2020 22:11,
Redakcja

19 stycznia 2020 roku to data którą rozpoczęliśmy nowy sezon w Świętokrzyskim Stowarzyszeniu Sportowym. 38 zawodników i zawodniczek  zgłosiło się do pierwszej w tym roku eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich TvSports Cup.

Ta wysoka frekwencja zaowocowała pulą nagród w wysokości 1035 zł, którą podzielić miała się najlepsza czwórka zawodów. Stowarzyszenie i osoby związane z kieleckim bilardem zdecydowały wziąć udział w  zbiórce pieniędzy na pomoc Hani Terleckiej. Osiemnastoletnia dziewczynka zmaga się rakiem i bardzo potrzebuje pomocy. Stowarzyszenie nie tylko oddało swój procent z wpisowych ale również wystawiło do losowania bilardowe fanty w postaci: kija bilardowego, pamiątkowej koszulki polo z Mistrzostw Polski Biznesu 2019 i historycznego medalu z 2006 roku. Udział w losowaniu wzięli oczywiście udział wszyscy którzy przeznaczyli pieniążki na pomoc. Wielkim sercem okazał się również Łukasz Szuba dał na licytację kij bilardowy wraz z futerałem.

Zanim dotarliśmy do ostatecznych rozstrzygnięć i do końca zbiórki wylosowany został w pierwszy w tym roku jackpot. Do próby wylosowany został Piotr Kucharski który dobrym rozbiciem i partią z kija miał odpokutować za nadspodziewanie słaby występ w turnieju. Wicelider rankingu odpadł z rywalizacji bowiem po zaledwie 3 spotkaniach. Mimo dobrego rozbicia i całkiem dobrej szansy Piotr chowa się za jedną z bil i przenosi pulę w wysokości 660 zł na kolejny turniej. V miejsca w turnieju zajęli: Norbert Sinkiewicz, Mariusz Słowik, Szymon Bruśnicki i Maciej Podsiadło którego od zwycięstwa dzieliła tylko i aż ostatnia na stole bila z nr 9.

REKLAMA

W pierwszym półfinale zmierzyli się Grzegorz Nowak i Robert Pasternak. Mecz kończy się wynikiem 5:1 dla Roberta który szedł jak burza przez cały turniej w błyskawicznym tempie odprawiając kolejnych rywali.

W drugim półfinale było dużo ciekawiej. Zmierzyli się w nim lider rankingu Jan Niewęgłowski i ledwie 8 letnia rewelacja zawodów Jakub Hajduk. Dodatkowym smaczkiem był fakt że Janek na co dzień jest trenerem młodego zawodnika, który w drodze po półfinał stracił zaledwie 3 partie, odprawiając starszych i bardziej doświadczonych graczy. Czy uczeń przerósł mistrza? Nie tym razem ale było blisko bo Janek potrzebował do wygranej kompletu partii. W pojedynku finałowym jednak to Robert Pasternak potwierdził świetną formę kończąc nie łatwe układy bil i nie popełniając prawie żadnego błędu.

Co ciekawe jest to drugi turniej eliminacyjny z rzędu wygrany właśnie przez niego. Podczas dekoracji wylosowaliśmy wspomniane wcześniej nagrody które trafiły do Patrycji Siemieniec, Rafała Wróblewskiego i Martyny Rosickiej.

Licytację zestawu bilardowego od Łukasza Szuby wygrał Ryszard Olbromski przeznaczając tym samym 250 zł na walkę z chorobą Hani. Łącznie udało nam się uzbierać podczas zawodów kwotę 1420 zł.

REKLAMA

Kolejne zawody już 9 lutego - tym razem zagramy w ósemkę.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group