REKLAMA

Rewelacja rozgrywek ze srebrem. Nosan Control Bil obronił tytuł

09-01-2020 13:25,
Redakcja

Emocje związane ze Świętokrzyską Amatorską Bilardową Ligą Biznesu trzymały się na najwyższym poziomie do ostatniej wbitej bili. Biznesowe zmagania, które trwały niemalże cały 2019 rok, właśnie dobiegły końca. W wielkim finale broniący tytuł Nosan Control Bil pokonał Idealię 8:5.

Przypomnijmy, że obie ekipy doszły do finału z przytupem. Idealia odprawiła z kwitkiem drużynę CKsport.pl ogrywając ją w dwumeczu 16:12, z kolei Nosan Control Bil już na tym etapie rozgrywek zmierzył się z Contact O/K – swoim finałowym rywalem zeszłorocznej edycji Ligi Biznesu. Zespół Mirosława Piróga w obu starciach z Contactem wygrał 8:4 meldując się tym samym w finale Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu.

Walka o złoto między Idealią, a Nosanem rozpoczęła się od wygranej Mirosława Piróga z Edwardem Janaszkiem 2:0 w „ósemkę”. Kolejne zwycięstwo na korzyść obrońców tytułu zanotował Grzegorz Nowak, który ograł w 9-bil Michała Sadowskiego 2:1. Zwieńczeniem pojedynczych gier między tymi zespołami było starcie Karola Stanickiego z Arturem Syrkiem, jakie padło łupem tego drugiego. Syrek pokonał przedstawiciela Nosanu 3:2.

REKLAMA

W ostatniej partii oba zespoły wystawiły po dwóch bilardzistów, którzy grali w odmianę 9-bil. Piróg i Nowak pokonali duet Janaszek-Syrek 2:1 doprowadzając finał Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu do końca. Ostateczny rezultat to 8:5 dla ekipy Nosan Control Bil.

Dodajmy, że na ostatnim miejscu podium znaleźli się ex aequo zespoły CKsport.pl oraz Contact O/K. Klasyfikację indywidualną zmagań biznesowych wygrał Artur Syrek z drużyny Idealia, który zanotował aż 53 wygrane partie przy jedynie 15 przegranych, co dało mu imponujący bilans +38.  Na drugim miejscu znalazł się Mirosław Piróg, któremu do zrównania się z rezultatem Syrka zabrakło sześciu zwycięstw. Trzeci w klasyfikacji jest Edward Janaszek.

Dekoracja wszystkich zespołów odbędzie się w sobotę 11 stycznia w Kieleckim Centrum Bilardowym. Początek o godzinie 19.30.  

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group