Z Korony do mistrza Polski! Dominika Więckowska odchodzi na wypożyczenie

04-12-2019 09:09,
Mateusz Kaleta

Dominika Więckowska została wypożyczona do końca sezonu z Korony Handball do wielokrotnego mistrza Polski, MKS Perły Lublin. 21-latka rozpoczęła już treningi z nowym zespołem, który jest liderem PGNiG Superligi kobiet i w tym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednego meczu.

O przenosinach utalentowanej piłkarki mówiono już od jakiegoś czasu. Informacja ta została teraz oficjalnie potwierdzona przez oba kluby. 

– Bardzo się cieszę, że dołączyłam do drużyny mistrzyń Polski. Pierwsze odczucia mam bardzo pozytywne, dziewczyny miło mnie przyjęły, widać, że w zespole panuje świetna atmosfera. Jestem nastawiona na ciężką pracę. Już po pierwszych treningach widzę, że poziom jest bardzo wysoki, ale mam nadzieję, że będę w stanie pomóc „biało-zielonym” w osiąganiu kolejnych sukcesów – mówi Dominika Więckowska, cytowana przez stronę internetową Perły Lubin.

Jaką rolę może pełnić Więckowska w najmocniejszej drużynie w kraju? Mówi o tym trener Robert Lis. – Mam nadzieję, że Dominika wspomoże nas na rozegraniu, początkowo pewnie w meczach ze słabszymi zespołami, ale z czasem - kto wie. Przed nią duża szansa zaprezentowania się na parkietach Superligi i tylko od niej zależy, jak z tej szansy skorzysta. Musimy dać więcej odpoczynku naszym podstawowym zawodniczkom, a Dominika dysponuje niezłym rzutem z drugiej linii, jest też powoływana do kadry „B” i wydaje się, że może nas wspomóc - przedstawia opiekun zespołu z Lublina.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group