Ósma kolejka bez sensacji. Po niej PGE VIVE jest na czwartym miejscu

18-11-2019 08:58,
Mateusz Kaleta

W ósmej kolejce Ligi Mistrzów wygrywali faworyci. THW Kiel udał się rewanż na FC Porto, a pewne zwycięstwa odnieśli pozostali rywale kielczan - Telekom Veszprem i Montpellier HB. Po tej serii gier PGE VIVE plasuje się na czwartym miejscu w grupie. Już za tydzień zagra natomiast z Veszprem, a więc drużyną, która ma dokładnie tyle samo punktów, co kielczanie.

REKLAMA

FC Porto Sofarma – THW Kiel 29:30 (16:14)

Kilończycy zrewanżowali się Portugalczykom za sensacyjną przewagę sprzed tygodnia. W rewanżowym meczu także pachniało sensacją, bo spotkanie było bardzo wyrównane i do przerwy FC Porto prowadziło dwoma bramkami. Gospodarze mogą czuć jednak wielki niedosyt, bo po raz kolejny zagrali bardzo dobre spotkanie z mocnym przeciwnikiem, a o ich porażce zdecydował rzut w ostatniej akcji meczu. 

PGE VIVE Kielce – Vardar Skopje 35:25 (17:14)

Telekom Veszprem – Mieszkow Brześć 31:25 (14:14)

Na Węgrzech sensacji nie było. Przed tygodniem Telekom pewnie wygrał z Mieszkowem siedmioma bramkami i równie pewnie rozprawił się z rywalem w rewanżu. Gospodarze od początku pozostawali na kilkubramkowym prowadzeniu, ale przyjezdni zdołali wyrównać tuż przed przerwą. Po przerwie dominacja Telekomu była jeszcze większa. Duża w tym zasługa także bramkarzy.

Montpellier – Motor Zaporoże 34:30 (16:15)

Motor nie wygrał w tym sezonie jeszcze ani jednego meczu i nie zmieniło się to także w tym tygodniu. Przeciwko Montpellier Ukraińcy nie zagrali złego meczu, ale od początku przewaga była po stronie gospodarzy. Swoją bramkę, bardzo efektowną - przez całe boisko - zdobył nawet bramkarz Marin Sego. W drugiej połowie Francuzi zaczęli odjeżdżać rywalom i pewnie kontrolowali wynik spotkania. Ten nie zmienił się już do końcowej syreny.

Tabela grupy B Ligi Mistrzów po 7. kolejkach. Fot: ehfcl.com

W następny weekend PGE VIVE Kielce czeka rewanżowe spotkanie na wyjeździe z Telekomem Veszprem. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 23 listopada o godz. 17:30.

W pozostałych spotkaniach:

THW Kiel – Motor Zaporoże

Montpellier – FC Porto Sofarma

Mieszkow Brześć – Vardar Skopje

fot: Grzegorz Ksel

 

Wasze komentarze

Tak w kratkę2019-11-18 14:03:11
Druzgocące zwycięstwo i co, tylko czwarte miejsce, bo każdy kto miał wygrać zapunktował. Trzeba było choć jedną wygrać w Skopje. Teraz Veszprem i może być piąte.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group