Dani Dujshebaev wraca na parkiet! A wraz z nim także Branko Vujović

28-10-2019 21:11,
Redakcja

W końcu poprawia się sytuacja kadrowa PGE VIVE Kielce. Zdrowy jest już Dani Dujshebaev, który wybiegnie na boisko we wtorkowym meczu PGNiG Superligi z MMTS Kwidzyn. Dla Hiszpana będzie to pierwszy mecz po kontuzji zerwania więzadeł, jaka dotknęła go pod koniec stycznia na mistrzostwach świata.

Hiszpan był wstępnie awizowany do gry już w starciu z Torus Wybrzeżem Gdańsk, które rozgrywane było przed przerwą na reprezentację. Postanowiono jednak nie ryzykować i dać mu jeszcze kilka dni treningów.

REKLAMA

- Dani już jest w pełnej dyspozycji, trenuje z zespołem. Deficyt mięśniowy został zniesiony. Jest już gotowy, do rozpoczęcia gry z przeciwnikiem, czyli w kontakcie - informuje Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta PGE VIVE.

Wiele wskazuje także na to, że na parkiecie pojawi się drugi z kontuzjowanych ostatnio zawodników PGE VIVE - Branko Vujović. Czarnogórzec zmagał się z urazem kostki. Decyzja odnośnie jego występu ma zapaść tuż przed meczem.

– Jego kostka wygląda coraz lepiej. Normalnie uczestniczy w treningach, nie zgłasza dolegliwości bólowych. Wykonuje rzuty z wyskoku, dokonuje zmiany kierunku. Jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego, to on podejmie ostateczną decyzję o tym, czy zagra – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek.

Do dyspozycji trenera Dujszebajewa będzie także kontuzjowany ostatnio Igor Karacić.

Wyjazdowe spotkanie PGE VIVE Kielce z MMTS Kwidzyn rozpocznie się we wtorek o godz. 18.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group