Zawodniczki Korony Handball rezygnują z części wynagrodzenia. Finansowanie ogranicza miasto

28-10-2019 11:06,
Redakcja

Trudna jest sytuacja finansowa Korony Handball Kielce. Kielczanki nie dostały latem licencji na grę w PGNiG Superlidze, a teraz przez trudną sytuację finansowanie klubu ogranicza także miasto Kielce. Z kielecką drużyną rozstały się już cztery zawodniczki, pozostałe natomiast zgodziły się o obniżenie wynagrodzeń o 30%. Z całości kontraktu zrezygnował natomiast asystent trenera Pawła Tetelewskiego, Tomasz Błaszkiewicz. Kielecki klub wydał w poniedziałek na ten temat oświadczenie.

REKLAMA

"Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenie Korona Handball Kielce

Zarząd Stowarzyszenia Korony Handball Kielce odbył w minionym tygodniu spotkanie z Panem Prezydentem Bogdanem Wentą oraz Zastępcą Prezydenta Panią Danutą Papaj. W czasie spotkania omówione zostały zasady i możliwości dalszej współpracy Stowarzyszenia Korona Handball z Miastem Kielce, które jest największym mecenasem naszego klubu.

Środki jakie może pozyskać Stowarzyszenie Korona Handball Kielce tytułem promocji miasta poprzez występy pierwszego zespołu, ze względu na obecną sytuację finansową miasta, zostaną znacznie ograniczone zarówno w tym oraz przyszłym roku kalendarzowym.

Mając na uwadze powyższy fakt oraz determinację Zarządu Stowarzyszenia co do dalszego funkcjonowania Klubu, Zarząd podjął już szereg trudnych działań mających na celu utrzymanie pierwszego zespołu oraz zapewnienia ciągłości szkolenia drużyn młodzieżowych.

Należy podkreślić, że wszystkie zawodniczki aktualnie reprezentujące Koronę Handball zaakceptowały 30% obniżki wynagrodzeń oraz zadeklarowały chęć dalszego reprezentowania Klubu. Trener Paweł Tetelewski sam wnioskował o ograniczenie wynagrodzenia, a asystent trenera Tomasz Błaszkiewicz zrezygnował z kontraktu nadal szkoląc nieodpłatnie bramkarki naszego Stowarzyszenia.

Jako Zarząd klubu jesteśmy przekonani, iż pomimo trudności finansowych pierwsza drużyna będzie w stanie skutecznie walczyć o zwycięstwo w rozgrywkach 1 ligi. Zwracamy się również do wszystkich, którym zależy na powrocie naszych zawodniczek do krajowej elity o każdą formę wsparcia. Należy podkreślić, że Korona Handball to najbardziej kielecki z wszystkich kieleckich zespołów zbudowany w prawie 90 % z zawodniczek wychowanych w Kielcach przez kieleckich szkoleniowców.

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce"

Wasze komentarze

Spadek2019-10-28 11:47:47
Vive zamieni sie w Hutnik Korona w Kszo i szkoda dziewczyn.kibice powinni szczelnie wypelnic hale
Taka_Prawda2019-10-28 11:52:06
I takim dziewczynom to jestem za tym by miasto dało dofinansowanie, a nie jakimś tubylcom z 3 ligi Tureckiej co grają w Koronie, albo innym sortowniom co bohatersko przenieśli się do Warszawy
CKfan2019-10-28 13:43:46
Niech działacze zaczną się sami rozliczać i szukać pieniędzy a nie wyciągać garnuszek do miasta tylko. Tak to każdby by mógł.
Już licencji nie umieli załawić.
tylko kobic2019-10-28 14:09:11
Tu jest pole do popisu dla mniejszych przedsiebiorcow z Kielce, bo jezeli znajdzie sie kilku/kilkunastu dajacych nawet male kwoty, to powinna sie uzbierac na utrzymanie klubu.
gość2019-10-28 14:18:28
Szczytem bezczelności zarządu tego klubu jest najpierw zawalić licencje na superligę a potem wszystko zrzucać na miasto. Gołym okiem widać tutaj przekręt. Zakasać rękawy i szukać sponsorów. A nie, przepraszam - to tacy ambitni ludzie, że tydzień po usłyszeniu o redukcji kosztów ogłaszają światu wieści złe zamiast pracować i próbować znaleźć pieniądze. Nie chce się, nie chce.
kretyn z tego gościa2019-10-28 15:50:10
Łosiu jak nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu. Gdyby nie zarząd to tej drużyny już dawno by nie było. Nie masz pojęcia jakie kwoty zarząd przeznaczał z własnych środków (prywatnych firm) na działalność klubu to milcz. Ile można zaklinać rzeczywistość i odbijać się od tych samych drzwi.Ale możesz się wykazać i zacznij chodzić w swoim wolnym czasie i uzbieraj chociaż jeden tysiąc złotych na klub. W Kielcach nie ma już klimatu dla sportu, ale jak społeczeństwo głupie i takiego włodarza miasta sobie wybrało to takie są tego skutki. A Wenta na wiosnę poleci w referendum i tak zakończy się jego ,chyba najsłabsza w historii miasta prezydentura.
jur612019-10-28 17:35:28
A mamy przecież za Prezydenta miłośnika piłki ręcznej, czyżby wychodziły z niego jakieś ukryte fobie ?
kibic2019-10-28 17:36:10
Więcej z tym zarządem klub nie osiągnie. Wstyd.
Miasto ma Was utrzymywać? Do czego ma jeszcze dokładać? Do wszystkiego co się rusza?
Profesjonalny sport powinien się utrzymywać ze środków prywatnych lub w większości z prywatnych a nie miejskich jak niegdyś Korona.
Tu widzę ze powstała, w mniejszej skali ale taka właśnie Korona- dajcie nam prawie cały budzet a my się będziemy rządzili.
Yyyy2019-10-28 17:37:47
Wenta nie jest dobrym prezydentem, ale żadnego odwołania nie będzie a najsłabszy to był Lubawski ze do takiego stanu doprowadził miasto przez 16 lat. Tu tez jego kolesie.
ddbf2019-10-28 18:23:42
macie idioci zlotego bogusia z pelo
jj2019-10-28 20:15:40
Nie ma klimatu dla sportu. bo twój ulubieniec Lubawski tak zadłużył miasto, że jeszcze długo będzie się nam to odbijało czkawką. Swoją drogą ładnie się podpisałeś. Nie wiem tylko dlaczego mówisz o sobie w trzeciej osobie.
Tomek2019-10-29 00:22:09
Kielce miasto sportu. Smiech. W Radomiu jest dwa razy konkretnych klubow ekstraklasowych. Kielce schodza na psy. Zenada.
@Tomek2019-10-29 18:07:28
Radom – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie obornickim, w gminie Ryczywół.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group