REKLAMA

Mistrzowie Polski z Nosanu Kielce walczą w Szanghaju

06-09-2019 17:49,
Redakcja

Mistrz Europy Karol Skowerski oraz wicemistrz Tomasz Kapłan otrzymali nominację na największe zawody Pucharu Świata w Bilard. Impreza rozpoczęła się już w czwartek w Chinach, a bierze w niej udział najlepszych 64 bilardzistów z całego świata. Łączna pula nagród wynosi prawie 380 tysięcy USD.

Karol Skowerski zmagania rozpoczął od porażki z bardzo mocnym rywalem - uległ 5-9 obrońcy tytułu i aktualnemu mistrzowi świata J. Fillerowi z Niemiec. Lepszy okazał się już kolejny pojedynek, w którym zawodnik kieleckiego Nosanu pokonał reprezentującego RPA R. Halliday'a 9-4.

REKLAMA

W piątek Skowerski zagra o awans do najlepszej 32 turnieju. Polak zmierzy się z Ryu Seung Woo z Korei.

Mniej powodów do zadowolenia ma jednak Tomasz Kapłan, który pożegnał się z turniejem już po pierwszym dniu zawodów. Zawodnik Nosanu przegrał dwa spotkania - z C. Duelem z USA 6-9 oraz Chang You Lungiem z Tajwanu 8-9.

Zawody transmitowane są na żywo przez pierwszy kanał sportowy Chin, a całym mieście widnieją olbrzymie banery promujące imprezę oraz sport bilardowy. Start kieleckich zawodników jest sfinansowany ze środków Stowarzyszenia oraz wsparty przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

fot: Nosan Kielce

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group