REKLAMA

AZS UJK bez wsparcia finansowego miasta i urzędu. Przed studentami trudny sezon

03-09-2019 12:50,
Mateusz Kaleta

AZS UJK Kielce dwa razy awansował do I ligi, ale dopiero teraz, za drugim podejściem wystartuje w rozgrywkach na zapleczu elity. W ubiegłym sezonie na przeszkodzie stanęły względy finansowe. Dziś nie wszystko jest jednak idealne. Przed "Akademikami" trudny sezon - sportowo, ale także pod względem finansowym.

Kielczanie nie otrzymają od miasta Kielce oraz Urzędu Marszałkowskiego wsparcia finansowego na 2019 roku. Na dodatek, zakończyła się także ich umowa sponsorska z PSS Społem.

REKLAMA

Klub do samego końca wierzył, że dodatkowe fundusze przyjdą, ale był przygotowany na takie okoliczności. - Powiedzieliśmy A, powiemy B. Na pewno w lidze zagramy. Idziemy w tym kierunku bardziej z pasji, niż jakiś pewnych zapewnieniach jeśli chodzi o fundusze - mówił w sierpniu w rozmowie z naszym portalem Łukasz Michalski, kierownik drużyny.

I rzeczywiście - "Akademicy" nie zamierzają rezygnować z tego, co udało im się wypracować. W rozgrywkach wystartują - o czym poinformowali za pośrednictwem swojego Facebooka. Klub jednocześnie mocno liczy na wsparcie w kolejnym roku.

- W kwietniu tego roku Miasto Kielce podpisało umowę z AZS UJK na promocję miasta poprzez udział drużyny w rozgrywkach II ligi piłkarzy ręcznych. Umowa opiewała na kwotę 60 tysięcy złotych - wyjaśnia Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta. - Po awansie do I ligi - co jest bez wątpienia dużym osiągnięciem i bardzo gratulujemy raz jeszcze całej drużynie tego sukcesu - klub zwrócił się do miasta z prośbą o dodatkowe środki w wysokości 100 tysięcy złotych. Niestety, miasto nie posiada w tegorocznym budżecie zapisanych środków na ten cel. Musimy również pamiętać, że sytuacja ekonomiczna miasta z jednej strony jest wymagająca, zaś z drugiej zmusza do ustalania priorytetów.

- Jednym z najważniejszych zadań ostatnich tygodni była reforma edukacji, która dla wszystkich samorządów oznaczała duże obciążenie finansowe. Obecnie pracujemy nad kształtem budżetu na 2020 rok, w którym zarezerwowane zostaną również środki na promocję poprzez sport. Wszystkie kieleckie kluby będą mogły ubiegać się o te środki, w tym oczywiście również AZS UJK Kielce - podkreśla rzecznik prasowy Bogdana Wenty.

AZS UJK Kielce nowy sezon rozpocznie 21 września. W pierwszym meczu zagra na wyjeździe z KPR Legionowo.

fot: AZS UJK Kielce / Facebook

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Hooltularny kibic2019-09-03 19:07:49
To żeście sobie-nam prezydenta wybrali. Z ikony handballa do grabarza kieleckiego sportu.Taki tytuł powinna nosić biografia p Wenty.
oj Wenta2019-09-03 20:51:28
Kto by pomyślał że Wenta zaora dwa kluby piłki ręcznej. Na Vive miliony, na kobiety i AZS zero. A tak miał wspierać sport...
Normik2019-09-03 21:33:32
Tak, moze kazdy mieszkaniec miasta jeszcze zalozy sobie klub pilki recznej i bedzie mowil, ze Wenta mu nie dal kasy, tym samym jest grabarzem sportu.
Aaa2019-09-03 21:55:07
Welcome to the Real World.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group