REKLAMA

Rywal rezerw Korony wycofał się rozgrywek. Niedzielna inauguracja pod znakiem zapytania

07-08-2019 10:28,
Mateusz Kaleta

W nadchodzący weekend startują rozgrywki III ligi, w których udział weźmie druga drużyna Korony Kielce. Niedzielna inauguracja na stadionie przy ul. Szczepaniaka stanęła jednak pod znakiem zapytania. Na trzy dni przed startem sezonu z rozgrywek wycofała się Soła Oświęcim, a to właśnie tym zespołem kielczanie mieli zagrać na swoim stadionie w 1. kolejce. 

ZOBACZ TAKŻE: Bilety na mecze Korony II Kielce. Niektórzy wejdą za darmo

Powodem rezygnacji oświęcimskiej drużyny są jej olbrzymie problemy finansowe. 

REKLAMA

Na tę chwilę trudno wyrokować, jaki kształt przybiorą rozgrywki III ligi w nadchodzącym sezonie. Bardzo prawdopodobne, że liga będzie kadłubowa. Zaproszenie do startu w rozgrywkach otrzymało wprawdzie Podlasie Biała Podlaska, jeden ze spadkowiczów z trzeciej ligi, ale czasu na podjęcie decyzji jest mało.

- Sytuacja nie jest jasna, bowiem zgodnie z regulaminem powinien utrzymać się kolejny zespół w tabeli, czyli Podlasie Biała Podlaska, które dostało informację że jest szansa że może w lidze zagrać. Teraz wszystko zależy od Podlasia, któremu daliśmy czas na zastanowienie się. Jeśli drużyna nie zdecyduje się, to taką propozycje dostaną Wiślanie Jaśkowice, a potem Czarni Połaniec. Jeśli nikt z nich nie będzie chciał grać, to liga będzie 17-zespołowa. Mamy nadzieję, że sprawa się dziś wyjaśni - mówi na łamach podkarpacielive.pl Konrad Krzyszkowski, przewodniczący wydziału gier Lubelskiego ZPN.

Jeżeli miejsce Soły zajmie w III lidze inna drużyna, to właśnie ona będzie pierwszym rywalem Korony na inaugurację sezonu. Istnieje także szansa, że pierwszy mecz sezonu z jej udziałem zostanie przełożony na inny termin. W przypadku zmniejszenia ligi do 17 zespołów kielecki klub będzie w niedzielę pauzował. 

fot: Grzegorz Ksel

 

REKLAMA

Wasze komentarze

HKS2019-08-07 17:02:39
HUTNIK HKS
Zapytajnik2019-08-07 18:23:27
5zł w kieszeni ;)
@Zapytajnik2019-08-08 21:22:44
Ale w główce twojej pustka
Zapytajnik2019-08-09 15:54:39
Ojej. Aleś Ty uszczypliwy... nic poczucia humoru? :)

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group