Sparing Korony ze Stalą rozstrzygnęła jedna bramka. Zdobył ją Milan Radin

26-06-2019 18:48,
Marcin Długosz

W swoim drugim sparingu w okresie przygotowawczym do sezonu 2019/2020, tym razem Korona Kielce okazała się lepsza od rywala występującego w I lidze. W środę pokonała na stadionie przy ulicy Szczepaniaka 1:0 (1:0) Stal Mielec. Jedynego gola już po niespełna kwadransie gry zdobył Milan Radin, który kontraktu z kieleckim klubem oficjalnie jeszcze nie podpisał. Już w sobotę natomiast ekipa trenera Gino Lettieriego wyruszy do Opalenicy, gdzie czeka ją zgrupowanie i kolejne gry kontrolne.

Żółto-czerwoni przystąpili spotkanie z mielczanami w teoretycznie lepszym składzie przed przerwą. I udokumentowali to co prawda prowadzeniem, ale spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Swoje z pewnością zrobił upał, który obu drużynom dawał się we znaki.

W 13. minucie Jakub Żubrowski posłał świetną piłkę za plecy obrońców do Milana Radina, ten oddał strzał, ale wychodzący z bramki Seweryn Kiełpin zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Jak jednak głosi znane powiedzenie – co się odwlecze, to nie uciecze. Po kornerze futbolówka zawisła w górze i spadła na linię pola karnego wprost na nogę serbskiego pomocnika, a ten natychmiastowym, mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Od tej pory gospodarze nie zagościli na dłużej pod mielecką bramką już w zasadzie ani razu. Goście natomiast groźnie odpowiedzieli trzykrotnie. Najpierw, w 18. minucie, jeden z ich napastników nie trafił w piłkę wyłożoną w centrum pola karnego i tylko to uratowało miejscowych przed stratą gola. Co ciekawe, Stal grała w strojach bez numerów, co w zasadzie niemożliwym czyniło identyfikację jej zawodników.

Nieco później, po rzucie rożnym dla ekipy z Podkarpacia, piłka została uderzona głową, odbiła się od kieleckiego słupka i zatańczyła na linii bramkowej, ale jej nie przekroczyła. W 38. minucie natomiast, po błędzie Ivana Marqueza, napastnik mielczan stanął z Markiem Koziołem oko w oko, ale przymierzył fatalnie i wszystko spaliło na panewce.

Oprócz wspomnianego Radina, który decyzją trenera spędził na murawie tylko 24 minuty, w szeregach Korony wystąpił jeszcze jeden zawodnik wciąż bez podpisanego kontraktu z klubem. To Uros Djuranović, mający za sobą występ także i w sparingu z Puszczą Niepołomice. Czarnogórzec tym razem nie wykazał się niczym szczególnym. Nowy nabytek żółto-czerwonych, Themistoklis Tzimopoulos, wymieniał się natomiast płynnie z Adnanem Kovaceviciem pomiędzy środkiem pomocy a defensywną pomocą.

W drugiej odsłonie trener Gino Lettieri desygnował do gry całkowicie inną jedenastkę, ale z boiska zaczęło wiać nudą. Wyróżnić można pewną interwencję Pawła Sokoła po strzale głową zawodnika gości z pola karnego, a także świetny przerzut Wato Arweladze do Oktawiana Skrzecza, jednak wyjaśniony przez golkipera gości.

Ostatecznie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Szczepaniaka nie ujrzeli już ani jednej bramki. Korona pokonała Stal 1:0.

W sobotę kielczanie wyjada na 10-dniowe zgrupowanie do Opalenicy w województwie wielkopolskim. Tam odbędą główną część przygotowań do sezonu 2019/2020.

Zapis relacji NA ŻYWO

Korona Kielce – Stal Mielec 1:0 (1:0)

Bamka: Radin 14’

Żółte kartki: Skrzecz 54’ - Bodzioch 77’

Korona: Kozioł – Gardawski, Marquez, Kovacević, Bujak - Sowiński, Tzimopoulos, Radin (24’ Kordas), Żubrowski, Cebula - Djuranović.

Korona w II połowie: Sokół - Szymusik, Pierzchała, Gnjatić, Kosakiewicz - Skrzecz, Sewerzyński, Piróg, Arweladze, Djuranović (57’ Długosz) – Papadopulos (66’ Kordas).

Stal (wyjściowy): Kiełpin - Olszewski, Dobrotka, Prokić, Janoszka, Soljić, Nowak, Paluchowski, Tomasiewicz, Getinger, Bielak.

------------

Koroniarz112019-06-26 18:52:32
Brawo Koronka
kibic2019-06-26 19:00:43
caaly dzien piszecie o nowych zawodnikach a tu znow pustka dokad bedziecie oszukiwac kibicow. Kiedy odejdzie pupilek Zajaca Skrzecz ten chlopak tylko najwyzej 3 liga ale z Katowic wiec spowinowacenie pewnie jest i musi byc
@kibic2019-06-26 19:43:46
Pytanie po kij takie głupoty z palca wyssane piszesz ?
Prima 1112019-06-26 19:43:48
Radin kielecki Aladin???
Gracz2019-06-26 19:47:08
Odwołamy w referendum Wentę?
wierny kibic2019-06-26 19:53:42
według mnie Skrzecz był jednym z lepszych zawodników w tym sparingu. Szkoda że Wato grał trochę ,, pod siebie " bo kilka razy Skrzecz dobrze się ustawiał. Skrzecz jest bardzo szybki cóż z tego skoro piłka zamiast do niego trafia do tyłu lub w środek pola .
kielec2019-06-26 20:11:17
zachęcam kibiców Korony do aktywnego wspierania swojej drużyny. To naprawdę na tym wszystko polega, a nie hejtowaniu przy spoconej klawiaturze.
kibic2019-06-26 20:11:46
@wierny kibic nie jesteś wierny!
s_k2019-06-26 20:25:31
Skrzecz miał niby odejść a tu nagle gra? Dziwne to jest wszystko.. A jeszce w komentarzach czytam że był jednym z lepszych na boisku.. Nic się tu kupy nie trzyma..
@s_k2019-06-26 20:37:48
Jeśli chcą go oddać komuś z zyskiem to chyba logiczne że gra. Pomyśl trochę.
Ledzep2019-06-26 20:48:42
Do Gracz. Ciebie odwołamy.
@Gracz2019-06-26 21:50:27
polecam emigracje wewnętrzną.
@s_k2019-06-26 21:52:25
to tylko CK sport tak pisał - już nie pierwszy raz wiadomość wyssana z palca na tą chwilę. Na pewno mamy dużo zawodników - fakt że większość juniorów idzie do Korona 2
ja2019-06-26 23:16:26
Stal musiała być mocno niedysponowana, że dała się pokonać komuś, kto parę dni temu dostał lanie z jakąś Puszczą.
Zajac zamienia wszystko na gorsze2019-06-27 08:40:39
Kozioł dramat ludzie w tym sezonie nie mamy bramkarza
Gracz2019-06-27 13:43:21
do twojej mamy>?
@Zajac zamienia wszystko na gorsze2019-06-27 13:50:44
Kibiców też mamy o wiele gorszych, większość to bezideowa krzykliwa dzieciarnia

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.