Mistrz nie dał rady. Sensacyjny lider (zdjęcia)

28-05-2019 23:59,
Redakcja

Opadł już kurz po czwartym rozdaniu Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu, w którym emocji zdecydowanie nie brakowało. Głównie za sprawą spotkania Idealii z Nosan Control Bil. Silniejszy na papierze mistrz zeszłorocznych rozgrywek musiał uznać wyższość tegorocznego „czarnego konia”.

Idealia rozpoczęła partię od mocnego uderzenia w 8-bil. W tej odmianie Mirosław Piróg uległ Arturowi Syrkowi 1:2. Następnie 9-bil, gdzie Grzegorz Nowak z Nosan Control Bil ograł Michała Syrka 3:1. Z kolei „dziesiątka” to pojedynek Edwarda Janaszka z Karolem Stanickim, który zakończył się rezultatem 2:2. W finałowych parach Idealia (Syrek/Janaszek) wyprzedziła duet Piróg/Nowak ogrywając ich 3:0 ustalając tym samym wynik batalii na 8:6. Mistrzowie obecnie są na piątym miejscu, z kolei Idealia wywindowała się na druga lokatę.

Liderem niespodziewanie jest zespół TVP Kielce, który w czterech meczach zgromadził 8 punktów. Formacja Wójcik – Brzoza – Salwa tym razem pokonał Dziennikarzy 8:2. Ekipa z Telewizji Polskiej mogła pokusić się o zgarnięcie 3 „oczek”, ale przeszkodził im w tym Marcin Różyc oraz Wiktor Dziarmaga, którzy w duecie zdołali ugrać z bardziej doświadczonym rywalem dwa małe punkty.

W kolejnym starciu zobaczyliśmy Jumla Modę Męską oraz 6-łuz Squad, czyli zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie zapunktowały. Ta sztuka udała się specjalistom od konfekcji męskiej. Ci zwyciężyli rywala rezultatem 8:5 równowartym dwóm „oczkom” w tabeli ligowej.  Ekipa Michała Chrobota kolejną szansę na zdobycze punktowe będzie miała 10 czerwca. Tego dnia zmierzy się z Idealią.

Na koniec prawdopodobnie najbardziej wyrównana potyczka 4. kolejki Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Naprzeciw siebie stanęły Aniołki Grzegorza oraz CKsport.pl. Choć przedstawiciele kieleckiego portalu byli już nad przepaścią i witali się z raptem jednym punktem, udało im się przegonić rywalki, wbić ostatnią bilę do łuzy i zakończyć mecz wyszarpanym zwycięstwem 8:7. Aniołki wywalczyły jeden punkt, dzięki któremu utrzymują się na wysokim czwartym miejscu. Ta zaliczka jeszcze może okazać się bardzo ważna przy finalnych rozstrzygnięciach ligi biznesu.

Następna seria spotkań już 10 czerwca. Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziemy TUTAJ. 

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group