REKLAMA

Kielczanki znów zwycięskie! Korona Handball przegrywała i odrobiła straty z nawiązką

16-05-2019 19:38,
Redakcja

Dobra formy Korony Handball Kielce w rundzie finałowej trwa! Kielczanki przegrywały do przerwy w Chorzowie z Ruchem 15:13, ale odwróciły losy meczu i sięgnęły już po szóstą wygraną w rundzie finałowej PGNiG Superligi. Mecz zakończył się wynikiem 36:30 dla drużyny z Kielc.

Spotkanie lepiej rozpoczęły jednak gospodynie, które w pierwszej połowie potrafiły zbudować nawet pięciobramkową przewagę. Taki też wynik pojawił się na tablicy w 28. minucie, na dwie przed przerwą. Kielczanki świetnie rozegrały jednak ostatnie akcje i jeszcze w pierwszej połowie meczu zmniejszyły straty do dwóch trafień.

REKLAMA

Masz po zwycięstwo kontynuowały natomiast już po wyjściu z szatni. Druga odsłona meczu należała już wyłącznie do przyjezdnych, które szybko doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie. Korona zbudowała przewagę i nie oddała jej już do ostatniej syreny. Tym samym kielczanki wygrały szósty mecz w rundzie finałowej i mają na swoim koncie już 36 punktów.

Korona Handball Kielce zakończy sezon za dziesięć dni - w sobotę, 25 maja, kiedy podejmie we własnej hali zespół UKS PCM Kościerzyna. Początek spotkania o godz. 14:30.

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:36 (15:13).

fot: Patryk Ptak

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group