Korona odpowiada Rasiakowi mocnym oświadczeniem w sprawie Sewerzyńskiego. Padają konkretne kwoty

11-02-2019 13:13,
Redakcja

Zarząd Korony Kielce opublikował obszerne i mocne oświadczenie, odnosząc się w nim do słów agenta Oskara Sewerzyńskiego, Grzegorza Rasiaka, które ten wypowiedział w miniony piątek w rozmowie z naszym portalem. Klub postanowił między innymi podać szczegóły finansowe swojej oferty przedstawionej 17-letniemu piłkarzowi oraz zdradzić, o jakie warunki zabiegał menedżer zawodnika.

REKLAMA


Nasz ubiegłotygodniowy tekst ws. Oskara Sewerzyńskiego, zawierający wypowiedzi prezesa Krzysztofa Zająca i agenta Grzegorza Rasiaka: KLIK!


Oto oświadczenie zarządu kieleckiego klubu (pisownia oryginalna):

„Zarząd klubu Korona S.A. postanowił przekazać swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi pośrednika reprezentującego Oskara Sewerzyńskiego, naruszającej dobro klubu Korona S.A. oraz przedstawić fakty dotyczące rozmów i propozycji składanych zawodnikowi przez dwie strony.

Oskar Sewerzyński to 17 letni wychowanek naszego klubu. Przez wszystkie lata klub ponosił koszty jego szkolenia, obozów przygotowawczych, transportu na zgrupowania kadry Polski, opieki medycznej itd. Naturalną jest więc propozycja zawarcia kontraktu profesjonalnego z piłkarzem, który został pozytywnie zweryfikowany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny.

Dopiero po złożeniu propozycji kontraktu zawodnikowi i jego rodzicom, którzy go reprezentują jako zawodnika niepełnoletniego, okazało się że zawodnik kilka miesięcy wcześniej zawarł umowę o reprezentowanie go z pośrednikiem piłkarskim. Tym samym pośrednikiem, który stwierdził w wypowiedzi dla portalu cksport.pl, że propozycja klubu jest „bandycka”.

Jesteśmy przekonani, że dla pośrednika to bardzo niekomfortowa sytuacja, ponieważ przepisy naszej federacji zabraniają pośrednikom pobieranie prowizji od klubu lub zawodnika, który jest niepełnoletni.

Przypomnijmy, że mówimy cały czas o zawodniku 17 letnim, który nigdy nie był zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy, nie zagrał w niej nawet minuty, nigdy nie siedział nawet na ławce rezerwowych. Jest wychowankiem klubu, który dostał ogromną szansę na dalszy rozwój z wielkimi szansami na debiut w Lotto Ekstraklasie.

Propozycja nowego kontraktu dla piłkarza/wychowanka klubu zgodnie z zasadami panującymi w naszym klubie, powinna pomóc młodemu zawodnikowi w uprawianiu sportu i zapewnić środki finansowe na podstawowe czynności z tym związane takie jak zakup obuwia, prawidłowe odżywianie, dodatkową edukację, naukę języków i wynajęcia mieszkania.

Klub zaproponował zawodnikowi kontrakt na trzy lata, w pierwszym roku wynagrodzenie proponowane to 3.000 zł miesięcznie plus premie (1000 zł za każdy punkt jeśli zawodnik przebywa na boisku lub 500 zł za każdy punkt jeśli zawodnik pozostaje rezerwowym). W drugim roku 4.000 zł miesięcznie + premie, w trzecim roku 5.000 zł + premie.

W ocenie zarządu klubu jest to jak najbardziej adekwatna propozycja do obecnych umiejętności zawodnika oraz jego pozycji w drużynie. Nie jest też prawdą to co pośrednik piłkarza twierdzi na łamach cksport.pl, że inni młodzi zawodnicy w Koronie Kielce mają wyższe kontrakty. W klubie jest kilku młodych piłkarzy, którzy pozycję w drużynie mają podobną, a nawet wyższą (są zgłoszeni do rozgrywek, znajdują się kadrze meczowej) a ich kontrakty są niższe, dla przykładu jeden z młodych piłkarzy znajdujących się w meczowej „osiemnastce” nadal mieszka w internacie.

Ważną kwestią jest także to, że zawodnik został poinformowany, że w przypadku dalszego rozwoju sportowego, który będzie umożliwiać grę w Ekstraklasie, zarząd klubu złoży mu kolejną ofertę kontraktu profesjonalnego, na poziomie zawodników występujących regularnie w rozgrywkach ligowych.

Złożona przez pośrednika propozycja kontraktu zakłada wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5.000 zł miesięcznie, wynagrodzenie to zostanie zwiększone do 7.500 zł miesięcznie gdy zawodnik wystąpi 5 razy w rozgrywkach Ekstraklasy (bez względu na wymiar czasowy), do 10.000 zł miesięcznie po 10 występach w Ekstraklasie, 14.000 zł miesięcznie po 15 występach, 18.000 zł po 25 występach, 20.000 zł po 30 występach oraz 35.000 zł miesięcznie po 50 występach w Lotto Ekstraklasie. Dodatkowo propozycja zawiera także premie meczowe oraz stałą kwotę (10.000 zł), którą zawodnik otrzyma w momencie podpisania kontraktu.

Zgodnie z propozycją pośrednika zawodnika klub musi zdecydować w tym momencie, że zawodnik, który na obecną chwilę nie zagrał nawet minuty w rozgrywkach Ekstraklasy będzie mógł za około 1,5 roku zarabiać na poziomie najbardziej doświadczonych i regularnie występujących w drużynie piłkarzy mających na swoim koncie kilkaset meczów w Lotto Ekstraklasie. Pośrednik zawarł także zapis, o kwocie odstępnego w wysokości 300.000 euro, czyli kwotę za jaką bez względu na stanowisko klubu inny klub może wykupić zawodnika.

Dodatkową bulwersującą nas sprawą jest fakt nieprzestrzegania przepisów związkowych w sprawie wynagradzania pośredników reprezentujących piłkarzy niepełnoletnich.

Przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej zabraniają pośrednikom piłkarskim zawierania umów i pobierania prowizji za reprezentowanie zawodników niepełnoletnich. Uchwała nr III/42 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie współpracy z pośrednikami transakcyjnymi, pkt. 12 brzmi: „ Zabrania się uiszczania przez Zawodnika niepełnoletniego lub klub jakichkolwiek opłat na rzecz Pośrednika w związku z zawarciem Kontraktu lub umowy transferowej Zawodnika niepełnoletniego lub zaciągania zobowiązań dotyczących uiszczania jakichkolwiek opłat na rzecz Pośrednika w związku z zawarciem takiego kontraktu lub umowy transferowej w przyszłości. Naruszenie niniejszego postanowienia skutkować będzie odpowiedzialnością dyscyplinarną, zgodnie z postanowieniami Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN. "

Zgodnie z propozycją pośrednika piłkarza w dniu 18. urodzin zawodnika, pośrednik ma otrzymać od klubu 30.000 zł oraz dodatkowe 10.000 zł w momencie rozegrania przez zawodnika 15 meczów w Lotto Ekstraklasie.

Przedstawiamy powyższe fakty, ponieważ wypowiedzi pośrednika w sposób niedopuszczalny naruszają dobra klubu. W ocenie zarządu pośrednik zawodnika nie przyczynił się w żaden sposób do wyszkolenia zawodnika, w żaden sposób nie pomógł mu w dotychczasowej jego drodze do obecnego poziomu sportowego, nieprawdą jest także, że pośrednik przyczynił się w jakikolwiek sposób do zgłoszenia zawodnika do rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

W naszej ocenie pośrednik swoją ofertą zmusza zarząd do decyzji o zaprzestaniu dalszego inwestowania w piłkarza, ponieważ może w bliskiej perspektywie go stracić. Według zarządu klubu działania pośrednika prowadzą do zahamowania rozwoju zawodnika i mają na celu przede wszystkim osiągnięcie nieuprawnionych korzyści finansowych, a podstawowym pytaniem na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi jest - za jaką pracę, wykonaną na rzecz zawodnika lub klubu, pośrednik żąda od klubu 30.000 zł?

Powyższe fakty zarządu klubu postanowił ujawnić aby to kibice i ludzie, którym zależy na dobrym postrzeganiu klubu mogli ocenić czy oferta dla 17 letniego zawodnika, który nie miał jeszcze okazji nawet znaleźć się w meczowej kadrze jest rzeczywiście ofertą „bandycką”, a działania pośrednika zawodnika mają na celu tylko i wyłącznie dbanie o dobro młodego piłkarza, wychowanka Korony Kielce?

REKLAMA

Klub Korona S.A. nie zamyka sprawy zawarcia kontraktu profesjonalnego z Oskarem Sewerzyńskim i oczekuje ostatecznego stanowiska zawodnika i jego opiekunów prawnych.

W związku z niezgodnymi z obowiązującym prawem zapisami w ofercie, zarząd Korona S.A. oświadcza, że nie zamierza rozmawiać o kontrakcie zawodnika z jego pośrednikiem.”.

fot. Korona Kielce

Wasze komentarze

mk2019-02-11 13:26:13
I macie odpowiedź, dlaczego grają Serbowie, a nie "młodzi, zdolni Polacy".. Brawo za oświadczenie. A Rasiaka pogięło chyba.
czechrem2019-02-11 13:29:16
Tak trzymać Panie Prezesie !!!
19732019-02-11 13:29:25
Rasiak mocne szanse na nagrodę błazna roku a Oskar jak nie zmieni swojej postawy w tej sprawie, niestety też.
CKm2019-02-11 13:29:52
no i gitara, gonić te hieny co chcą na młodych zarabiać
PEŁNA ZGODA2019-02-11 13:34:28
Brawo Korona! Sodówka z kasą walnie 17latka bardzo mocno w głowę. To jest haracz, nie próba rozwinięcia młodego zawodnika. A jeśli jest dobry, w niedalekiej przyszłości będzie zarabiał 100x więcej.
I jeszcze jedno2019-02-11 13:35:34
Kibice albo zaczną bronić interesów klubu, albo grajków, którzy po latach wychowania nagle wypinają się na klub. Korona musi zarabiać. To nie fundacja charytatywna.
Brawo Panie prezesie2019-02-11 13:36:36
Nie jestem jakimś nie wiadomo jakim fanem Korony ale sympatyzuje z tym klubem i brawo, brawo jeszcze raz brawo dla władz Korony! Pokazywać takie rzeczy na każdym kroku. Do "mk" w punkt! Idealnie to ująłeś!
I wszystko jasne2019-02-11 13:41:29
w tym temacie
Mks2019-02-11 13:45:41
Brawo prezesie. Niech nie myślą sobie że można nas "dymać" na prawo i lewo. A młody niech gra A nie myśli o kasie, bo narazie to jeszcze nic nie pokazała, a po drugie jak nie pasuje to niech idzie do roboty na 8h×5 razy w tygodniu za 1500 zł/miesięcznie. W dupie się poprzestawiało. Brawo panie prezesie.
Jägermeister2019-02-11 13:46:58
Brawa dla prezesa. Nie można się dawać doić. Jeszcze ta chora klauzula odstępnego - w rzeczywistości pozwolenie na oddanie zawodnika za darmo w przypadku jego rozwoju. Sewerzyński niech się ogarnie i zmieni agenta. Nie wiem widocznie Rasiak nawinął rodzicom makaron na uszy i ci uwierzyli, że lepiej wziąć kasę czym predzej. Propozycja klubu była uczciwa. 3 tysiące podstawy, a jeśli Sewerzyński łapałby sie do składu to bez problemu wyciągnąłby z 10 albo i więcej. Jeśli jest dobry to zarabiałby dobrze. Rasiak chciał załatwić mu jak najwyższą umowę żeby pewnie kasowac procent z dochodów. Nie zależy mu na rozwoju chłopaka a jedynie na tym żeby się jak najwięcej nachapać. Rodzice i chłopak pewnie czytają te komentarze - lepiej przemyślcie komu powierzyliście "karierę" swojego syna. Jeszcze raz - prawo prezes.
Prima1112019-02-11 13:48:51
Gratuluję Panu Prezesowi Zającowi. W ten sposób wszystkie wątpliwości oraz odpowiedzi na pytania w sprawie Oskara Sewerzyńskiego zostały rozwiane. Potencjalna pensja 35 000 miesięcznie po przekroczeniu 50 występów dla juniora, który nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej drużynie jest stanowczo przesadzona. Teraz rozumiem wzburzenie Pana Prezesa, które z pewnością wynikało z zachowania Pana Grzegorza Rasiaka.
Obiektyw2019-02-11 13:50:13
Marzą Ci się pieniądze, nie podoba się u siebie w mieście na warunkach takich o których każdy normalny człowiek może tylko pomarzyć przy zawieraniu pierwszej poważnej umowy o prace, z jasno określoną ścieżką rozwoju i wyższymi stawkami w zgodzie ze zwiększanym doświadczeniem. W perspektywie za 3 lata szansa na pokazanie się i dotarcie do większości klubów w Polsce, a może nawet w Europie, ale nie milenialsik woli grzecznie słuchać mamci i nowego menadżera, który tylko czeka z wężem w kieszeni żeby młody "dzban" się grzecznie słuchał... To jest wychowanek? To jest szacunek dla klubu w którym wyrastał? Dziękuje dobranoc. Do spartakusa albo do heko i kiedyś może zrozumie, gdzie popełnił błąd...
CK2019-02-11 13:50:35
Brawo panie prezesie.
Precz z Komuną2019-02-11 13:52:57
Wyczuwam ból d*pska Pana menadzera. Oświadczenie strony klubowej jest bardzo jasne i moim zdaniem bardzo ciekawe kwoty na starcie się przewijają w stosunku do tego 17 letniego zawodnika.No i nie wolno zapominać ,że klub ciagle inwestuje w jego przyszłość.Daje mu w niedalekiej przyszłości możliwość zaistniena w najwyższej klasie rozgrywkowej(czas pokaże czy sam zawodnik da radę)
17lat2019-02-11 13:53:17
Młody (a także jego rodzice) ogarnij się. Kasa obecnie to nie wszystko. Wręcz przeciwnie. Pograj, pokaż się, daj się sprzedać Koronie za 2 lata i będziesz robił hajsy gdzie indziej. Teraz mogłeś jechać do Gdyni i dupa. Ja to szanuję, kibice też nie będą po tobie płakać, że tłuczesz 1,5 roku w głębokich rezerwach.
arczi2019-02-11 13:53:29
I to jest profesjonalna odpowiedź dla pseudo pełnomocnika. Jaką odpowedź będzie miał pan Rasiak jeszcze coś napisze o bandyckich warunkach. Brawo panie prezesie.
Koroniarz2019-02-11 13:53:52
To się Rasiak popisał... Ale czego oczekiwać... jaki piłkarz taki pośrednik...
Pjj2019-02-11 13:55:15
Niestety jest to pierwszy (i myślę że nie ostatni) przykład do czego będzie prowadzić przepis o obowiązkowej grze młodzieżowca w ekstraklasie. W przyszłym sezonie każda drużyna musi posiadać minimum trzech - czterech zawodników poniżej dwudziestego pierwszego roku życia i każdy z nich będzie miał praktyczną gwarancję gry w kilku, kilkunastu meczach. Pośrednicy już zacierają rączki i kolportują umowy z progresywnymi zarobkami młodzieżowców i prowizjami od umów.
vanna ly2019-02-11 13:59:39
Sewerzynski z takim menago i z takim podejściem za 3 lata Lubrzanka Kajetanów wita. Ogarnij sie chlopaku.
@Pjj2019-02-11 14:01:30
Dlatego też odpowiedź Korony jest adekwatna. Chłopaka do rezerwy i koniec. 1,5 roku sobie tam poszaleje.
Vanna ly2019-02-11 14:11:30
Choć gościu chciałeś kupić znienawidzoną wisłę, zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Lubrzanka czeka.
Tomek2019-02-11 14:11:34
To wina Rodzicow ze im sie w glowie pomieszalo i juz chcieli miec w kieszeni wielkie pieniadze a chlopak jeszcze nie umie dobrze pilki kopnac.
Janek2019-02-11 14:20:00
Brawo dla prezesa, nie spodziewalem sie takiego ruchu. Nadal zarobki pilkarzy sa tajemnica i wiedza tylko dla wtajemniczonych. W obawie przez ocenami ze strony kibicow. Rasiak nazwal propozycje bandycka, to teraz mozemy ja ocenic.

Bardzo dobry ruch wobec oszczerstw Rasiaka. W takich sprawach trzeba odchodzic od modelowych zachowan PR-owych i postawic je twardo.
Mocne i potrzebne oswiadczenie.

A wpisanie klauzuli 300 tysiecy euro to juz ze strony Rasialdo kpina. To jest bandyckie panie Grzegorzu. Placz w mediach z tego powodu jest zenujacy.
Ciekawe co teraz w obliczu faktow powie mr Pniaczek.
as2019-02-11 14:26:32
niestety są ludzie i ludzie ,szkoda bo chłopak jest z regionu i niby Koroniarz ale niestety tacy ludzie jak Błaszczykowski nie rodzą się codziennie,zeby tylko rodzina i menagero nie spier....li kariery chłopakowi
Rasialdo2019-02-11 14:28:38
Pewnie skończy się jak z K. Angielskim. Rodzicom już się złotówki w oczach świecą, więc zabiorą syna tam, gdzie ich zdaniem będzie mu lepiej. Chłopak dostanie zawodowy kontrakt, pogra chwilę, a potem zginie gdzieś w tłumie. Gdzie jest teraz Angielski? Ktoś o nim jeszcze pamięta? Miał być gwiazdą w Kielcach! Ale ojcu, zamiast rozwoju syna, zamarzyła się kasa...
Drodzy rodzice... nie popełniajcie tego samego błędu
Przemek2019-02-11 14:29:57
Wychodzi cały "intelekt" środowiska piłkarskiego, ciekawi mnie czemu w innych sportach zawodnicy najczęściej obywają się bez menadżerów.
Przemek2019-02-11 14:35:01
Menadżerowi niszczą polską piłkę nożną.
Menago2019-02-11 14:49:45
To oni właśnie psują polski futbol. Duże pieniądze już od 17-18 roku życia. I dziękuję. Powiedzcie mi drodzy czytelnicy - jakbyście mentalnie zaczęli funkcjonować, gdyby w tym wieku nagle spadło Wam z nieba 10tys/mc? Dla tego chłopaka 3tys to już za dużo. Nie dajmy się zwariować. A rodzice do roboty, a nie zarabiać na nieletnim.
Mik2019-02-11 14:50:19
Chciwość niszczy zawodników. Teraz piłkarze chcą na już i jak najwięcej się nachapać. Oświadczenie klubu świetnie pokazuje obecną sytuację i daje jasną odpowiedź czemu zapewne w Kielcach nie daje się w szansy tym "młodym zdolnym polskim talentom". Pamiętacie co było z Gawęckim? Też chciwość i sodówka go pochłonęły.

Najpierw graj, a potem żądaj pieniędzy. 3 tys. to mało? W wieku 17 lat?
Gratulacje2019-02-11 14:50:30
I tak z każdym komu w dupie się przewraca. Abstrahując już od "menedżerów" , którzy chcą ubić kasę na pośrednictwie.

Oskar! Ogarnij się i przejrzyj na oczy co Ty chcesz zrobić...
Do wszystkich zawistnych chłopów2019-02-11 15:00:45
Zazdrosne stare chłopy :D jesteście :D i tyle w temacie !
omc2019-02-11 15:06:22
Czyli młody po wczorajszym meczu miałby już pewnie 1,5tysia premi... ale sfrajerzył :D niech dalej słucha "agenta"
Do Oskara2019-02-11 15:06:32
Dobrze ci radzę , Oskar odejdź z Korony !!!!
@Do Oskara2019-02-11 15:09:49
On nie może odejść z Korony. Ma kontrakt.
@Do wszystkich zawistnych chłopów2019-02-11 15:11:12
Tylko z której strony? Bo chłopak jest za młody, żeby zarabiać takie pieniądze? Że historia polskiej piłki nożnej naliczyła już dziesiątki tysięcy takich przypadków, że młody traci głowę po dobrej wypłacie?
Do zazdrosnego2019-02-11 15:21:49
To nie twoja głowa tylko Oskara !
@Do Oskara2019-02-11 15:25:51
A gdzie ma niby odejść? Do Lecha, Legii, Pogoni ? Oni mają własne akademie i własnych wychowanków których będą promować. Co pan menago rzuci im kontrakt z kwotą odstępnego na poziomie 300 000 euro ? Jak Oskar tak kocha klub, że przy byle okazji ma zamiar stąd uciekać (a kwota odstępnego o tym świadczy) to niech spada od razu. Wole jakiegoś licealistę co prosto piłki nie będzie potrafił kopnąć, niż mieć świadomość że jakiś piłkarz wychował się w Koronie następnie wybił, dobrze zarabiał, a potem odchodzi niemal za darmo.
Drewniany Władca Lasu2019-02-11 15:28:04
Oskar, do 30.06.2020 masz ważny kontrakt... Uczysz się od Gostomskiego? Zdradził klub, potem zaszczyty w klubie Kokosa i Craxa gdzie nic nie zagrał i do widzenia...
Pablo z płebla2019-02-11 15:32:25
Klub w chłopaka zainwestował, a on wybrał Pana Rasiaka... Jakby to była ostatnia deska ratunkowa!
@Do zazdrosnego2019-02-11 15:32:46
Ktoś z rodziny właśnie napisał komentarz? :p
Nie jestem rodziną Oskara2019-02-11 15:40:15
Zarabiacie grosze to chłopcu zazdrościcie ! Oskar nie idź sam na negocjacje z Koroną ! Weź sobie adwokata !!!
Daniel2019-02-11 15:42:40
Przypomnę tylko że za świetnych czasów Krzysztofa klickiego i czasów Kolportera Grzegorz piechna w koronie zarabia 4000 zł na rękę pan Oskar wtedy na gówno mówil papu. Także pokory trochę
@Nie jestem rodziną Oskara2019-02-11 15:50:37
To chyba jakaś koleżka :D Otóż kochana to nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, bo osobiście nie zarabiam źle, w sumie to nawet lepiej niż Pan Oskar w Koronie. Zazdrościć pieniędzy mógłbym Lewemu, albo Piątkowi, choć nie zazdroszczę, bo kasa nie jest miarą szczęścia.

W czym rzecz kochana - chłopak jest młody, niech się skupi na graniu. Na zarabianie przyjdzie czas. Jeśli ma talent, stanie się to znacznie szybciej niż wszyscy sobie wyobrażamy. Ale niech potwierdzi to na boisku, nie stanem konta. Bo tego typu przypadki wielokrotnie kończyły się zatraceniem talentu. W Kielcach było kilku takich. Co do kontraktu - chłopak ma 1,5 roku obowiązującej umowy. Tu adwokat nie jest potrzebny. Za ten czas odejdzie sobie sam ;)
Do Oskara2019-02-11 15:58:35
Dobrze ci radzę, odejdź z Korony !!!!!!!
Kix2019-02-11 16:19:42
Ale mu drewno pomieszało w głowie...
Kielon2019-02-11 16:24:42
No fajnych czasów doczekaliśmy jeżeli junior,który jeszcze nic nie osiągnął, wyszkolony przez macierzysty klub ma iść na rozmowy z prezesem z papugą, strach się bać....Żądać to on sobie może ale za rok, półtora jeżeli coś zagra....
Kielczanin2019-02-11 16:31:23
3 tysiące PLN podstawy w pierwszym sezonie (w drugim 4 tysiące, w trzecim 5 tysięcy) a to jest sama podstawa. Do tego dochodzą premie za wyniki. W miesiącu są średnio 4 mecze ligowe. Za każdy ligowy punkt płacą 1 tys zł! Wystarczy wygrać dwa mecze i już masz 6 tysięcy zł premii w miesiącu. W sumie z podstawą wychodzi ponad 10 tysięcy zł na miesiąc. Mało tego, nawet siedząc na ławce płacą 500 zł za każdy punkt zdobyty przez Koronę! Czy takie pieniądze NA START dla 17 latka to jest mało? Co więcej gdyby się sprawdził i grał naprawdę dobrze to szybko dostałby propozycję nowego kontraktu za jeszcze większe pieniądze. Kto by nie chciał tak zaczynać w wieku 17 lat?
KP2019-02-11 16:32:14
Oski, przestań słuchać Rasiaka, on kariery nie załatwi, nawet jeśli mówi że ma jakieś kontakty.
bongoro2019-02-11 16:35:11
brawo brawo gonic tego BANDYTE rasiaka bo sam sie tak nazwal chciwosc go przerosla jego mozliwosci i pokazal ze slabym byl pilkarzem a jeszcze gorszym menedzerem. Korona winna zglosic te sprawe do PZPN by ten nalozyl na rasiaka kare. a zarzad winien wykazac sie intuicja i porozmawiac z rodzicami by nie niszczyc mlodego czlowieka. Kontrakt mozna zerwac bez zadnych konsekwencji. i dac chlopakowi szane Kazdy robi glupoty ktorych zaluje Ciekaw jestem ilu jeszce oszukal i ilu spisalo z nim kontrakty. Ale mozna bylo przewidywac takie sytuacje ze mieniacy sie menadzerami beda krazyc i wyciagac i grac na nieswiadomosci ludzkiej by zgarniac kase za nic, Tak wiec nauka nie idzie w las dzialac by bylo dobrze dla klubu
kibic2019-02-11 16:39:01
Dawniej to taki junior wychowany w klubie skakałby z radości pod sufit gdyby trener powołał go do pierwszej drużyny na mecze ligowe. To jest szansa na zrobienie kariery. Rasiak, ten piłkarz nic tobie nie zawdzięcza więc odwal się od niego. Chcesz grać na zwłokę, bo od kontraktu niepełnoletniego nie możesz pobrać prowizji?
Kielczanin2019-02-11 16:42:52
Za wczorajszy mecz z Arką Gdynia, gdyby zadebiutował na boisku (a były na to szanse) zainkasowałby 3 tysiące zł premii. Za chwilę kolejne mecze i kolejna szansa na premie za zdobyte punkty. Ale co tam, niech dalej słucha Rasiaka.
Kibic2019-02-11 16:46:29
Sewerzynski pomyśl trochę lepiej grac w ekstraklasie niż w juniorach twoja szansa ma kariere chlopie masz szanse a rasiaka wyrzuć z zycia bo będziesz żałował ze zostałeś grajkiem 4 ligi dobra rada chlopie kibic
BCN2019-02-11 17:06:17
Bije sie w piers i przyznaje ze nie mialem racji gdy nie zgadzalem sie z decyzja klubu. Bandycka oferta mozna nazwac ale ta Rasiaka...
SONDA O Oskarze2019-02-11 17:06:34
90% komentarzy popierających Zająca. Prawie 300 polubień tego tekstu. Panie - to mówi samo za siebie. Źle robisz. Ogarnij się.
kali2019-02-11 17:31:27
Brawo zarząd Korony. A Rasiaka podać do PZPN skoro działa jak działa, niech mu cofną licencje.
no stety2019-02-11 17:34:29
Gonić dziadów Rasiaków i innych krwiopijców! W głowie się nie mieści że byle jaki chłystek ma już swojego menagera! Potem dziwić się takim zajebistym i chorym jak na polskie warunki kontraktów! No i padają kolejne kluby bo przecież cała ta pośrednicza machineria ciągle przeżera forsę i ciągle im mało! Kijem po d...e Rasiaka
miki2019-02-11 17:49:40
Nie dziwi mnie zachowanie Oskara bo to młody i jeszcze naiwny chłopak , lecz zadziwiają mnie jego rodzice . Czyżby ich też zaślepiały kwoty podawane przez drewnianego Rasiaka . Ludzie zamiast zapanować nad całą sprawą i dotrzeć do rozumu chłopaka to tu jeszcze mnogo od podpuszczania i szczucia go na klub który go ukształtował . Oskar , jeśli to przeczytasz lub ktoś z Twoich bliskich wspomnijcie innych których zaślepiły pieniądze , a dzisiaj wracają z potkulonym ogonem : Angielski , Malarczyk itp.
Porter2019-02-11 18:09:36
A kto to ten Rasiak ani to reprezentant ani menago
Robert2019-02-11 18:33:24
Brawo Zarząd.
raskolnikov2019-02-11 18:45:29
i dobrze ze wyszly zarobki na jaw, przynajmniej teraz mozna spokojnie ocenic... moim zdaniem młody strasznie zwalil, gra najważniejsza a tak to bedzie prawie 2 lata siedział i grał na niskim poziomie... a rasialdo to na komisje dyscyplinarna niech sie szykuje
Filip2019-02-11 18:51:17
Ten Rasiak to ten drewniak, ktory sie przewracal na pilce?
CK2019-02-11 18:57:07
Brawo Prezes !!!
Zlustrować agenta2019-02-11 19:00:19
Propozycja jest przestrzelona bo zawodnik będzie mu musiał co miesiąc odpalać działkę jak abonament, i nikt o tym nie będzie wiedział. On to zawodnikowi wmówił że wynegocjuje mu wysoki kontrakt ale działka jego tyle i tyle %.
Podsumowując, z tej propozycji wynika że Korona utrzymywała by zawodnika, agenta z jego żoną, rodziców zawodnika, a może i rodzeństwo z babcią i dziadkiem.
KORONiArz812019-02-11 19:25:41
To jest po prostu SKANDAL gratuluje Sewerzynskiemu takiego MENAGO i rodzicow odrealnieni od rzeczywistości - no tak sami rodzice Sewerzynskiego zarabiaja sami po 100 tysiecy miesiecznie to gdzie synowi proponować śmieszne 3000 tysiace na miesiąc od razu po 200 tysiecy tygodniowo gratuluje umiaru - BRAWO prezesie ZAJAC takie rzeczy trzeba od razu pokazywać i sie skończą glupie komenterze
Taki tam2019-02-11 19:25:47
Teraz piłeczka po stronie RAsiaKA. Ma za wiele do stracenia by nie wydać oswiadczenia
ouiou2019-02-11 19:51:06
Brawa dla prezesa, dobra odpowiedź. Ale Żelazny dalej będzie pier*olił swoje....
Do rodziców2019-02-11 19:54:33
Powstrzymajcie się. Nawet Boniek popiera Koronę.
Grabarz2019-02-11 20:37:41
Tonący brzytwy się chwyta... Od początku nie byłem za nikim w tym sporze i być nie zamierzam bo prezes Zając nie jest do końca uczciwy tak jak teraz próbuje siebie wybielić poniekąd skutecznie. Mianowicie chodzi o Zlatko Janjicia. Każdy widział, że jest to zawodnik poza wszelką krytyką i ciekawi mnie czy go serce nie bolało ile musiał mu płacić za taką grę jaką prezentował. Z drugiej strony 17-latek z perspektywami (wiadomo słuszne argumenty że do tej pory nic nie osiągnął itp.) ale biorąc pod kreskę zarobki Janjicia i to co mógłby za nierównomiernie mniejsze pieniądze zrobić Sewerzyński to wydaje się że wynikłyby z tego tylko oszczędności z możliwością zarobku z późniejszego transferu. Zrozumiałym jest natomiast to, że Sewerzyńskiego i jego rodziców trzeba sprowadzić na ziemię by jego kariera nie skończyła się jak przytoczonego tutaj Angielskiego. Oskarze! Jak już jeść to małą łyżeczką bo szybko można się zadławić.
zsw2019-02-11 20:43:42
Panie Prezesie wreszcie konkretna odpowiedż dla menago R za darmochę to nic się nie dostanie klub musi zarabiać na szkoleniu młodzieży a poparcie Prezesa Bońka bardzo mi się podoba.Każdy by chciał zarobić ale ktoś tego zawodnika doprowadził do miejsca w którym jest obecnie (patrz trenerzy,bo sam talent nie wystarczy),no oczywiście praca młodego człowieka również ale ...... może się trochę w głowie poprzewracać (oby NIE) jak pewnemu piłkarzowi Koronki,Arki,Feyenoordu
kkfan2019-02-11 21:07:05
Nie rozwiązywać kontraktu! Niech przemyśli przez 1,5 roku jak sie zachował. Klub daje szansę (jak będziesz dobry to przecież zaraz będziesz w top Euro klubie) a on pajacuje, że nagle agent jest bo gadkę o kasie miał dobrą. Niech to będzie nauczka dla innych nie tylko w CK ale w całej piłkarskiej PL!
Do wszystkich zazdrośników2019-02-11 21:21:44
Niech gra za darmo ! Zróbcie z niego niewolnika ! Brawo !
@Do wszystkich zazdrośników2019-02-11 21:45:24
Nie za takie darmo, spokojnie :) Chłopak ma 17 lat. Dostaje uczciwe wynagrodzenie w stosunku do wieku i osiągnięć. Sądzę, że jak będzie grał bardzo dobrze na pułapie ekstraklasy, lepsze wynagrodzenie znajdzie się BARDZO SZYBKO :) Pamiętajcie tylko, że Korona Kielce nie jest już miejską spółką charytatywną. W tym momencie to biznes, który musi się spinać.
@Do wszystkich zazdrośników2019-02-11 21:47:06
Koleżanko droga. Tu nikt nie zazdrości. Nie ma czego. Naprawdę.
19732019-02-11 22:44:10
Przed chwilą Rasiak w WeszłoFM sam się koncertowo zaorał ;) stwierdził, że wiedział, że kontrakt jest nie do zaakceptowania, ale badał w taki sposób Zająca. Dla mnie gość tym się ośmieszył na tyle, że nigdy już nie powinien mieć wstępu na nasz stadion i do gabinetu prezesa.
Janek2019-02-11 23:02:28
To co zrobili dziennikarze z weszlo.fm na antenie z Rasiakiem powinno sie puszczac na filmach instruktazowych dla mlodych rolnikow, zeby sie uczyli, jak poprawnie nalezy ZAORAC.

Totalna kompromitacja Grzegorza, to bylo niewiarygodne. Nielegalne praktyki, zeby "pchnac negocjacje do przodu".
Dlaczego pan umieszcza ten zapis?
-Ja wcale nie chcialem tych pieniedzy.
<Kurtyna>

Jeszcze raz gratulacje dla klubu za te decyzje. Krotko z takim chamstwem i jakimis szantazami w mediach, ze klub daje "bandyckie propozycje". Grzesiu dlugo nie zapomni tej sprawy.

A PZPN jak najszybciej powinien zawiesic panu menadzerowi mozliwosc reprezentowania zawodnikow. Swoja droga Rasiak zarobil w karierze grube miliony, a zszargal imie o 30 tysiecy. Niesamowite.
Prima1112019-02-11 23:16:41
Cytat z twittera:

Janekx89


@janekx89
Obserwuj Obserwuj @janekx89
Więcej
❌Niesamowicie się agent G.Rasiak skompromitował w
DA KRK2019-02-12 04:34:48
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/jgk7cjs
@dowszystkichzazdrosnikow2019-02-12 07:25:37
Jakie darmo?! Sewerzynski to oprócz tego, że uczył się grać w piłkę to mógłby uczyć się też matematyki. Przed meczem z Arką średnia ilość zdobytych punktów na mecz to 1,5 pkt. W miesiącu 4 mecze. Jego pensja wynosilaby zatem ok 6-9 tyś w zależności czy by grał czy nie. Dla zawodnika bez żadnego doświadczenia, 17 latka, to chyba uczciwa propozycja. A ta klauzula, bez komentarza. Publikować takie patologie! Dobry ruch
Daniel2019-02-12 08:00:59
Oskar posluchaj na wyszło zapisu tej rozmowy zobacz jak się twój manager skompromitował mam nadzieję że rozwiąże z nim umowę i pójdziesz do zająca ładnie przeprosić i podpisze kontrakt wrócisz do zespołu zadebiutujesz w ekstraklasie
@2019-02-12 08:49:33
"Dziennikarze" na weszło.fm mało konkretni. Powinno paść następujące pytanie w kierunku p. Rasiaka: czy Pan zdaje sobie sprawę, że za umieszczenie takiego zapisu w kontrakcie PZPN zawiesi Panu licencję?
r2d22019-02-12 08:50:03
Brawo Prezes. Jeszcze pilki w Eklasie nie kopnął a już by chciał miliony bez przesady chlopaku troche pokory !! A ten pseudomenagi niech nie niszczy chlopakowi kariery. W pełni popieram w tej sytuacji prezesa.
Kibic2019-02-12 08:54:06
Posłuchajcie na weszło fm pokrętnych tłumaczeń tego drewniaka.
Niestety nie można tutaj dodać bezpośredniego linku.
drąg2019-02-12 09:03:29
W jednym się z Zającem nie zgodzę. Wyszkolili chłopaka, ale do podpisania kontraktu wszelkie koszty ponosili rodzice. Niewątpliwie, jednak rodzice się za bardzo zagotowali.Ten towar wymaga jeszcze obróbki, żeby nabrał wartości. Chłopak dostał szansę wypromowania się w wielkiej piłce, a tu takie fochy. Droczenie się o drobne, gdzie za reklamę płaci się olbrzymie pieniądze, jest po prostu śmieszne i żenujące.
Pytanie2019-02-12 09:31:40
Dlaczego Oskar musiał tak szybko podpisać kontrakt ??? Inni piłkarze w Koronie czekają na ofertę miesiącami !
@2019-02-12 10:12:43
Może po tej „aferze Rasiaka” zrozumieją co poniektórzy nazywający się kibicami Korony Kielce, iż zawodnicy przychodzą, całują herb, potem odchodzą i znowu całują herb, ale już innego klubu.
A kto zostaje? Kibice, prezesi, zarząd, właściciele.
Tak więc na przyszłość ogarnijcie się trochę w swoich przesadnie krytycznych komentarzach wobec sterników naszego Klubu.
@drąg2019-02-12 10:13:14
Nie do końca. Kto płaci trenerom za poświęcanie czasu zawodnikom?
Kamil2019-02-12 10:20:29
Właśnie przesłuchałem wywiad z Rasialdo na weszło gdzie został kompletnie skompromitowany przez panów redaktorów. Wielkie Brawa Panowie!
PZPN musi Rasiakowi zawiesić licencję menadżera żeby nie dochodziło do takich patologii jak ta. Przepis o młodzieżowcu jest jak najbardziej korzystny a przykład Sewerzyńskiego pokazuje co niszczy polski futbol. To menadżerowie żadni prowizji!
Korona wyświadcza wielką przysługę innym klubom udospęniając publicznie liczby tego kontraktu! Może inni już nie będą tak zachłanni jak Rasiak! Brawo dla prezesa Zająca.

Rodzicom Oskara proponuje przyjąć propozycję klubu a kontrakt Oskara z Rasiakiem wyrzucić do kosza! Oskar niech się weźmie za porządny trening bo tylko to mu zostało.
Lroy2019-02-12 11:17:32
Nie wiem jak Wy panowie, ale ja jestem dumny z działań Pana Prezesa Zająca.
Czytałem wiele negatywnych opinii na temat jego pracy. A facet wprowadza ład i porządek, naprawiając przy tym wiele patologi w polskim footballu.

"I macie odpowiedź, dlaczego grają Serbowie, a nie "młodzi, zdolni Polacy".. Brawo za oświadczenie. A Rasiaka pogięło chyba."
Kamil2019-02-12 11:28:13
Myślę, że postać Zvonimir Petrović może być dość przydatna by dokonać oceny decyzji Oskara. Zarobki proponowane 17-letniemu Polakowi są znane, poznajmy te na jakich przychodzi 18-letni Bośniak. Porównamy i będziemy mądrzejsi czy to chłopak ma parcie na kasę czy zna realia płacowe i nie godzi się na niskie zarobki tylko dlatego, że "jest stąd".
emeryt2019-02-12 13:23:14
A co ja powiem jak mi emeryturę podnoszą o 50 zł. A jemu co roku o 1000 i jeszcze źle. Młody 3000 zł a ja po czterdziestu latach pracy mam 1600 zł.
obserwator2019-02-12 15:32:57
Pokaż młodzian co potrafisz a przyjdzie czas że trafisz na afisz.

Projekt i wykonanie: CK Media Group