Daleki wyjazd Korony Handball. Po wyjazdowe przełamanie

26-01-2019 09:15,
Mateusz Kaleta

W sobotę wyjazdową niemoc spróbują przełamać piłkarki ręczne Korony Handball, które udały się w najdłuższą podróż w całym ligowym sezonie. Kielczanki zagrają dziś w Szczecinie, gdzie gospodarzem jest miejscowa Pogoń. I to właśnie szczecinianki będą faworytem tego starcia, bo Korona w obecnych rozgrywkach na wyjeździe wygrała zaledwie raz.

Na domiar złego, Korona zagra w Szczecinie mocno osłabiona. Trener Paweł Tetelewski nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodniczek.

REKLAMA

Rozgrywająca Magda Więckowska pojechała z zespołem juniorek do Olkusza na Mistrzostwa Polki Juniorek, natomiast Magdalena Kędzior i Honorata Syncerz borykają się z urazami. Skrzydłowa ma skręcony palec i jej występ w Szczecinie jest wykluczony, natomiast decyzja co do Syncerz zapadnie już na miejscu. Najlepsza strzelczyni zespołu Korony i całej klasyfikacji strzelców pojechała z drużyną do Szczecina, ale boryka się z bólem mięśni pleców i jej występ w sobotnim meczu stoi pod znakiem zapytania.

Brak liderki zespołu na pewno mocno osłabi szansę Korony na jakiekolwiek punkty w tym spotkaniu. Szczególnie, że kielczanki wcale nie będą faworytem starcia. Jesienią przegrały w Kielcach z Pogonią 32:34.

Szczecinianki zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli, natomiast Korona jest siódma. Zwycięstwo kielczanek w Szczecinie pozwoliłoby im zatem zbliżyć się do rywala. Czy tak się stanie? Odpowiedź poznamy dziś po południu.

Spotkanie Korony Handball z Pogonią Szczecin rozpocznie się o godz. 15:30.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group