Nie byliśmy monolitem. To była katastrofa

04-11-2018 18:14,
Mateusz Kaleta

Trener Zagłębia Lubin, Ben van Dael przyznał po porażce z Koroną Kielce, że zaskoczyło go ustawienie drużyny Gino Lettieriego. - Wydaje mi się, że mojemu zespołowi zabrakło odwagi. Rywale wyszli innym systemem, więc być może to sprawiało problem. Piłkarze nie realizowali zadań taktycznych, to była katastrofa - przyznał po meczu Holender.

REKLAMA

Ben van Dael (trener Zagłębia Lubin): - Miałem cztery treningi, aby przygotować zespół do meczu. Odbyliśmy rozmowy na temat naszych błędów, przeanalizowaliśmy najbliższego rywala i ciężko pracowaliśmy. Wychodząc na mecz miałem nadzieję, że drużyna doskonale rozumie, co mam na myśli.

Wydaje mi się, że mojej drużynie zabrakło odwagi. Rywale wyszli innym systemem, więc może to stwarzało problem. Moi zawodnicy nie realizowali jednak założeń taktycznych. To była katastrofa i martwi i jestem zmartwiony. Grali z mniejszą energią, więc w przerwie przekazałem drużynie, że trzeba włożyć jej więcej po zmianie stron - zarówno w ofensywie, jak i posiadaniu piłki. Chciałem, aby robili to, co sobie zakładaliśmy. Nie byliśmy monolitem.

Po przerwie wyeliminowaliśmy część błędów. Mieliśmy większe posiadanie piłki i wydaje mi się, że to jedna drużyna w drugiej połowie grała, ale nie zdobyła punktów. Jeden moment kosztował nas utratę punktów. Kontra, rzut wolny i jeden z moich podopiecznych zaspał, więc rywal miał ułatwione zdanie. Musimy grać z większą odwagą i pewnością siebie, a także realizować założenia taktyczne.

źródło: Korona-kielce.pl

fot: limburger.nl

Wasze komentarze

Plankton2018-11-04 18:35:11
Bardzo dobry mecz Możdzenia, Cebuli, Pućki i Gardawskiego brawko !

Projekt i wykonanie: CK Media Group