Ośmiu zawodników PGE VIVE zagrało w reprezentacjach

29-10-2018 11:28,
Mateusz Kaleta

Ośmiu zawodników PGE VIVE Kielce wystąpiło w kolejnych, weekendowych meczach swoich reprezentacji. Nie wszyscy jednak mają powody do zadowolenia.

W kiepskim humorze do Kielc wróci na pewno Arkadiusz Moryto. Zawodnik kieleckiego zespołu rzucił sześć bramek w potyczce Polski z Izraelem, ale nie uchronił Biało-czerwonych przed porażką. Reprezentacja Polski sensacyjnie przegrała z rywalami w Tel Awiwie 24:25.

REKLAMA

Powodów do zadowolenia nie może mieć też Valdimir Cupara, który zagrał w drużynie narodowej Serbii. Jego drużyna znów spisała się poniżej oczekiwań i po remisie z Belgią, w drugiej kolejce przegrała ze Szwajcarią aż pięcioma bramkami - 24:29.

W tej samej grupie eliminacyjnej swoje spotkanie rozegrał Luka Cindrić, który wystąpił w drużynie Chorwacji. Zespół z Bałkanów przewodzi w tabeli, a w niedzielę wygrał z Belgią 30:25. Zawodnik PGE VIVE rzucił trzy bramki.

O jedno mniej, bo dwa trafienia zaliczył w meczu reprezentacji Białorusi Arciom Karalok. Drużyna kołowego kieleckiego zespołu wygrała z Finlandią 27:20.

Jeszcze pewniejsze zwycięstwo zanotowała reprezentacja Słowenii, która z Blażem Jancem w składzie pokonała Estonię aż jedenastoma bramkami: 31:20. Zawodnik PGE VIVE zdobył trzy gole.

Swój mecz rozegrała także pewna występu w Mistrzostwach Europy Hiszpania. Obrońcy tytułu pokonali w towarzyskim starciu 30:27 Norwegię. W meczu wystąpiła cała trójka powołanych kielczan. Najskuteczniejszy był Alex Dujshebaev, który zdobył sześć goli, natomiast po dwa trafienia zanotowali jego młodszy brat - Daniel oraz Angel Perez Fernandez.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group