Zawodnicy PGE VIVE zagrali w reprezentacjach. Z niezłym skutkiem

25-10-2018 10:14,
Mateusz Kaleta

Sześciu graczy PGE VIVE Kielce wystąpiło w środowych meczach reprezentacji narodowych. Zagrali: Vladimir Cupara, Arkadiusz Moryto, Blaż Janc oraz Hiszpanie: Alex i Dani Dujshebaevowie i Angel Perez Fernandez.

Powodów do zadowolenia nie może mieć jedynie bramkarz, 24-letni Cupara. Jego Serbia niespodziewania straciła punkty w meczu z Belgią, choć była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. W spotkaniu padł remis 27:27.

REKLAMA

Pozostali kielczanie dołożyli cegiełkę do zwycięstw swoich reprezentacji narodowych. Arkadiusz Moryto rzucił pięć bramek w zwycięskim meczu reprezentacji Polski z Kosowem w Ostrowcu Świętokrzyskim, a Biało-czerwoni wygrali z rywalami 37:13. Najlepszym strzelcem zespołu został Paweł Paczkowski, który obecnie przebywa na wypożyczeniu z PGE VIVE do Motoru Zaporoże. W niedzielę reprezentacja Polski zagra w Tel Awiwie z Izraelem.

Tyle samo bramek co Moryto - pięć - rzucił dla reprezentacji Słowenii Blaż Janc. Jego drużyna pokonała Litwę 27:21.

Swój mecz w środę rozgrywała też Hiszpania, obrońca tytułu, który nie musi martwić się o awans do Mistrzostw Europy. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego rozegrała towarzyskie starcie ze Szwecją i triumfowała jedną bramką: 29:28. Angel Perez Fernandez rzucił cztery bramki, Alex Dujshebaev miał o jedno trafienie mniej, natomiast jego młodszy brat, Daniel, zakończył spotkanie bez gola.

W czwartek na boiska wybiegną kolejni zawodnicy PGE VIVE. Arciom Karalok wystąpi w drużynie narodowej Białorusi, która zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną, a Luka Cindrić zagra w zespole Chorwacji, która podejmie u siebie Szwajcarię. 

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group