Świetny mecz i cenne zwycięstwo Korony Handball przed własną publicznością!

24-10-2018 20:22,
Mateusz Kaleta

Korona Handball wygrała kolejny mecz przed własną publicznością! Kielczanki świetnie zareagowały na porażkę w poprzedniej kolejce z mistrzyniami Polski, MKS-em Perłą Lubin i w środowy wieczór znów dały swoim kibicom wiele radości. "Koroneczki" sięgnęły po komplet punktów wygrywając w hali przy ulicy Krakowskiej z EKS-em Start Elbląg 28:24.

Kielczanki na zwycięstwo pracowały przez całe spotkanie i pomimo trudności w końcówce pokazały na parkiecie prawdziwą klasę. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego były drużyną lepszą i wygrały zasłużenie.

REKLAMA

Na początku meczu obie ekipy miały jednak problem ze skutecznością. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły przyjezdne, ale kielczanki szybko zdołały odwrócić losy tego spotkania i sukcesywnie budowały przewagę. Pierwszą połowę zakończyły prowadząc czterema bramkami. Po przerwie robiły wszystko, aby przypieczętować zwycięstwo i udawało im się to bardzo dobrze. Świetne spotkanie rozgrywała bramkarka Korony - Aleksandra Orowicz, która w trakcie całego meczu kilkakrotnie dobrze interweniowała na linii bramkowej. "Oro" pokazała też klasę broniąc rzuty karne.

Przyjezdne robiły wszystko, aby odrobić straty i w końcówce zbliżyły się do gospodyń już na dwie bramki. Kielczanki nie dały sobie jednak wyrwać zwycięstwa z rąk i znów odskoczyły na prowadzenie czterema golami. Ostatecznie triumfowały 28:24.

Do wygranej Koronę Handball poprowadziła Honorata Syncerz, która znów rozegrała fantastyczne zawody i została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania. Dzięki wygranej "Koroneczki" awansowały na szóste miejsce w tabeli. W następnej kolejce zagrają ze znajdującym się pozycję wyżej KPR Gminy Kobierzyce.

Korona Handball - EKS Start Elbląg 28:24 (14:10)

Korona: Orowicz - Kędzior 2, Gliwińska 2, D. Więckowska 1, M. Więckowska, Syncerz 14, Homonicka 1, Czekala, Charzyńska 4, Zimnicka 1, Piwowarczyk, Skowrońska 3.

EKS Start: Powaga, Pająk - Balsam 3, Choromańska, Jędrzejczyk 2, Kozimur 3, Trbović 4, Gadzina 4, Świerżewska 4, Uścinowicz 1, Stapurewicz, Jaszczuk 3

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Barnes2018-10-24 22:01:04
Brawo dziewczyny
H2018-10-25 12:03:17
Brawo

Projekt i wykonanie: CK Media Group