Rymaniak kandydatem na nowego obrońcę Lecha Poznań? Piłkarz zaprzecza

22-08-2018 11:28,
Mateusz Kaleta

Od kilku godzin w Wielkopolsce głośno rozchodzi się informacja, jakoby Bartosz Rymaniak wpadł w oko włodarzom Lecha Poznań. "Kolejorz" wciąż poszukuje wzmocnień na pozycję środkowego obrońcy, a jak spekuluje się, jednym z kandydatów mógłby być właśnie kapitan Korony Kielce.

Lechici prowadzą rozmowy również z innymi zawodnikami, ale jeśli nie uda się ich zrealizować, pomysłem jest, aby sięgnąć po piłkarza z polskiej ekstraklasy. Wśród kandydatów  może być właśnie Rymaniak, który z powodzeniem rozpoczyna swój czwarty sezon w żółto-czerwonych barwach. Prawy obrońca dotychczas rozegrał komplet minut we wszystkich pięciu meczach tego sezonu, a w starciu ze Śląskiem Wrocław zanotował także asystę.

REKLAMA

Lech poszukuje środkowego obrońcy, ale biorąc pod uwagę, że trener Ivan Djurdjević preferuje ustawienie z trójką stoperów, "Ryman" dobrze wpisywałby się w tę koncepcję. 28-latek ma doświadczenie w występach na środku defensywy, a ponieważ na co dzień gra na prawej stronie defensywy, mógłby sprawdzić się także na pozycji pół-prawego stopera.

Co na to sam zawodnik? - Nikt się ze mną nie kontaktował. Nic nie wiem na ten temat, pierwsze słyszę - zaprzecza doniesieniom kapitan Korony. 

fot: Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

BIG MAC2018-08-22 13:07:29
,,,,, a potem się mówi że legii i Lechowi się nie odmawia,,,,a prezes powie że fax przysłali ,poprosili o numer konta i kwotę odstępnego przelali.....a zawodnik nie chciał,nic nie wiedział...kazali mu.
Jarek2018-08-22 15:03:31
Rozbior Korony ciag dalszy ....
pipo2018-08-22 15:50:16
@Jarek
Ryman ma 28 lat i ostatni rok kontraktu, Lech jest na musiku, Jeżeli Zając zdaje sobie sprawę że nie będzie go stać na nowy kontrakt to lepiej sprzedać go teraz za dobrą kaskę niż wysłuchiwać za rok że za darmo poszedł
Nie zmienia to faktu, że brak Pana Bartosza byłoby bardzo odczuwalny w szatni i na boisku.
xyz2018-08-22 17:05:45
z wywiadu z Maćkiem Górskim :) może jednak jest coś na rzeczy
(...)Nie, na pewno nie było w ten sposób. Ktoś może przyjść przecież do klubu z dużymi pieniędzmi i nagle nie będzie miejsca nawet dla zawodnika z topu, dajmy na to dla Bartka Rymaniaka, bo polityka kadrowa pójdzie w inną stronę. W piłce wszystko zmienia się szybko.(...)
KAPITAN JESZCZE NA STATKU??????2018-08-22 17:21:35
….P.BARTKU....TRZEBA PAMIĘTAĆ ŻE WSZĘDZIE DOBRZE ALE NAJLEPIEJ W KORONIE. TO TU PAN ZROBIŁ NAZWISKO, TU MA PAN PEWNE MIEJSCE W SKŁADZIE,TU PANA WSZYSCY SZANUJĄ.....I TU MA PAN COŚ JESZCZE DO ZROBIENIA...A ZAKŁADAJĄC OPASKE KAPITANA CZEGOŚ SIE PAN PODJĄŁ...KIELCE CZEKAJĄ NA COŚ WIĘCEJ NIŻ 5 MIEJSCE.....TRZEBA TO DOBRZE Z RODZINĄ PRZEMYŚLEC...
Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano2018-08-22 17:23:04
Na pewno jest coś na rzeczy, bez powodu by nie pisali.
Skądś się ten njus musiał wziąść.
Nie zdziwicie się jak w następnym miesiącu będzie Ryman biegał w kolorze blue.
A co na to sławetny Janex 89?
Nic się nie odzywał? Nic nie wie?
TAK CZY SIAK...2018-08-22 17:28:29
...CZEKAJĄ NAS DWA CIĘZKIE PIĄTKI.ARKA NA WZNOSZĄCEJ FALI I GŁODNA REWANŻU ZA 0:5 U SIEBIE LECHIA GDAŃSK.

KAPITANIE …..ZOSTAŃ NA POKŁADZIE i POKONAJ Z DRUŻYNĄ ODPADY ZNAD BAŁTYKU.
Legionista2018-08-22 18:40:14
Do legii za słaby To do Lecha pójdzie
cr72018-08-22 19:19:43
jezeli zostanie to musi dostac spora podwyzke. Nie zapominajcie ze pochodzi z Gostynia a wiec blisko Poznania i to moze byc argument. A znajac dzialania pseudo zarzadu korony pozbeda sie go za czapke gruszek a przywioaz jakiwgos patalacha z 4 czy 5t ligi niemieckiej i beda chwalic sie jaki to zrobili biznes. Na wiosne odejdzie Zuber i Korona niemiecka na poziomie 4 polskiej ligi bo jak nazywac Jancica Petraka Soriano Gardawskiego Bartek zastaniw sie zanim zrobisz krok do przodu czy warto
porter2018-08-22 21:32:11
jak przychodził do Korony to wszyscy płakali że spadek pewny bo pechowiec a teraz el Kapitano
CK2018-08-22 22:12:45
Wiadomo że jak będzie dobra oferta z Lecha to raczej odejdzie. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Mimo to zasługuje na ogromny szacunek za postawę na boisku i w szatni. Jako jeden z nielicznych przypomina mi piłkarzy z okresu Bandy Świrow.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz2018-08-22 22:24:37
...ale z Arką jeszcze zagra?
drąg2018-08-23 07:45:55
No to się szykuje niezły zarobek dla Korony. Pierzchał podpisał to mam nadzieję go oglądać.

Ostatnie wiadomości

W pierwszym pojedynku fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce przegrała w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin 27:33. – Teraz to oczywiste, że wszystko bardzo źle wygląda – powiedział po spotkaniu Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym pojedynku fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce przegrała w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin 27:33. – Berlin był dużo lepszym zespołem od nas i zasłużenie wygrał w tym meczu – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym pojedynku fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce przegrała w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin 27:33. Najwięcej bramek dla „żółto-biało-niebieskich”, sześć, rzucił Dylan Nahi.
Przed Koroną Kielce kolejne starcie z drużyną walczącą o utrzymanie. Jakim przeciwnikiem jest Radomiak Radom?
28 meczów zostanie rozegranych w kieleckiej Hali Legionów podczas czerwcowych Mistrzostw Świata do lat 21. Poznaliśmy dokładny harmonogram spotkań.
Zawodnik Korony Kielce Hubert Zwoźny wystąpił w meczu towarzyskim reprezentacji Polski do lat 20 z Czechami (1:2).
Zawodnik rezerw Korony Kielce Victor Lace wystąpił w jednym meczu podczas marcowych spotkań reprezentacji Łotwy do lat 19.
Piłkarze Korony Kielce poznali termin domowego meczu z Jagiellonią Białystok.
Zawodnicy Korony Kielce Bartłomiej Smolarczyk oraz Mariusz Fornalczyk wystąpili w meczu towarzyskim reprezentacji Polski do lat 21 z Ukrainą (3:2). Skrzydłowy zdobył nawet jedną z bramek!
Specjalne autobusy komunikacji miejskiej będą do dyspozycji kibiców Korony Kielce przy okazji najbliższych meczów PKO BP Ekstraklasy. Dziś (we wtorek 25 marca) zaprezentowano dokładne trasy przejazdu.
Na początku Contact, do niedawna Nosan, teraz kielecka drużyna wielokrotnych drużynowych mistrzów Polski będzie budować swoją markę pod nazwą Fortis Bilard Kielce. W osiąganiu sukcesów ma w przyszłości pomóc Mariusz Skoneczny, nowy nabytek klubu.
Nowy prezes i właściciel Korony Kielce, Łukasz Maciejczyk był gościem Mateusza Żelaznego oraz Michała Gajosa. Włodarz poruszył kilka interesujących wątków, które zebraliśmy w tym artykule.
W pierwszym pojedynku fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin. Wicemistrzowie Polski muszą stawić czoła najlepszej drużynie DAIKIN Handball-Bundesligi.
Za nami 19. kolejka Betclic 2. ligi. W siedmiu meczach padło dziewiętnaście bramek i jedna na niespodzianka.
W pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin. – Naprawdę czujemy duży respekt i szacunek do tego rywala – powiedział przed spotkaniem Michał Olejniczak, środkowy rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym starciu fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin. – Trzeba na to patrzeć jak na jeden mecz 120-minutowy i walczyć o każdą piłkę, bo w końcowym rozrachunku każda bramka może być istotna – powiedział przed spotkaniem Szymon Sićko, lewy rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Rozgrywana w Kielcach 236. odsłona Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR przeszła do historii pod znakiem triumfu Wojciecha Szewczyka. Zawodnik GKS-u Katowice w finale pewnie pokonał Mateusza Śniegockiego ze Strefy Łódź 6:1.
W pierwszym pojedynku fazy play-off Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra w Hali Legionów z niemieckim Füchse Berlin. – Uważam, że z naszymi kibicami jesteśmy w stanie pokonać każdego – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Kielecka firma Formaster została nowym sponsorem Industrii Kielce. Od najbliższego meczu z niemieckim Füchse Berlin jej logo będzie widoczne na stroju „żółto-biało-niebieskich”.
Za nami kolejny weekend z handballowymi emocjami na świętokrzyskich parkietach. Do Kielc przyjechała pewnie zmierzająca do Orlen Superligi Stal Mielec!
Koszykarze kieleckiego UJK w meczu 29. kolejki drugiej ligi przegrali z AZS AGH Kraków 90:110. Najskuteczniejszym zawodnikiem „akademików” był Oskar Lesisz, który zdobył 28 punktów.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z MTS-em Żory 28:30. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była autorka ośmiu bramek Gabriela Tomczyk.
W ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów w kieleckiej grupie N rywalizowały zespoły Acana Moto-Jelcz Oława, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Orlen Wisła Płock oraz gospodarze KSS ISKRA I KIELCE.
Bardzo dobre spotkania mają za sobą piłkarze rezerw Korony Kielce oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.
W 24. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrała na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 41:28. Po spotkaniu swojego zadowolenia nie krył Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W 24. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrała na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 41:28. Najwięcej bramek dla „żółto-biało-niebieskich”, osiem, rzucił Théo Monar.
Jubileuszowa 20. edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej gra dalej! W środę, 18 marca, Hala Sportowa w Wąchocku gościła sześć drużyn klas 7-8. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Iłży, która zdobyła komplet 10 punktów.
Młodzieżowiec Korony Kielce Hubert Zwoźny wystąpił w meczu towarzyskim reprezentacji Polski do lat 20 z Rumunią (1:0).
Według informacji TVPSPORT.PL nowym zawodnikiem Industrii Kielce ma zostać Piotr Jarosiewicz! Skrzydłowy Azotów Puławy ma wzmocnić ekipę 20-krotnych Mistrzów Polski po wygaśnięciu umowy z jego obecnym zespołem.
Bramkarz reprezentacji Polski Adam Morawski został nowym zawodnikiem Industrii Kielce! Szczypiornista będzie występował w klubie 20-krotnych Mistrzów Polski od sezonu 2025/2026.

Copyright © 2025 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group