Ogromna szansa juniorów młodszych Korony. Mogą powalczyć o mistrzostwo Polski!

06-06-2018 11:23,
Redakcja

Przed ogromną szansą znalezienia się w gronie czterech najlepszych polskich drużyn w swojej kategorii wiekowej, stoją juniorzy młodsi Korony Kielce. Zespół U-17 na kolejkę przed końcem zasadniczych rozgrywek objął pozycję lidera grupy D i ma wszystko w swoich rękach w kwestii awansu do półfinału.

W 13 meczach na wiosnę, żółto-czerwoni odnieśli 8 zwycięstw i zanotowali 5 porażek. Przekłada się to na bilans w postaci 24 punktów. Do tej pory zapewniało to kielczanom 2. miejsce, ale sytuacja uległa zmianie w poprzedni weekend. Przewodząca stawce Resovia uległa Karpatom Krosno, zaś Korona rozprawiła się z Motorem Lublin i doszło do roszady na szczycie klasyfikacji.

REKLAMA

Do półfinału mistrzostw Polski awansuje najlepsza drużyna z każdej z czterech grup CLJ U-17. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę, 9 czerwca. Wówczas o godzinie 12:00 Korona zmierzy się na wyjeździe z Cracovią, zaś Resovia powalczy u siebie z drugą drużyną kielczan, zajmującą ostatnie miejsce KKP Koroną.

Z tabelą oraz terminarzem można zapoznać się w serwisie 90minut.pl – w TYM miejscu.

fot. Maciej Urban

Wasze komentarze

krym2018-06-06 16:11:58
No i proszę. Młodzież pokazuje że stać ich powalczyć o trofea. Brawo. Panie Lettieri może się pan przyjrzy chłopakom i wybierze narybek póki inni nas nie wyprzedzą.

Projekt i wykonanie: CK Media Group