REKLAMA

Pożegnania nadszedł czas. Ostatni domowy mecz Dafi Społem przed spadkiem z PlusLigi

09-04-2018 08:40,
Marcin Długosz

Meczem „o pietruszkę” Kielce pożegnają się w poniedziałkowy wieczór z PlusLigą. Ostatni domowy mecz przed nieuniknionym już spadkiem, siatkarze Dafi Społem rozegrają z Aluronem Virtu Warta Zawiercie, które zapewniło sobie utrzymanie. Po ośmiu latach w najwyższej klasie rozgrywkowej, kieleckim kibicom siatkówki przychodzi obejrzeć ostatni mecz drużyny na tym poziomie – przynajmniej w najbliższym czasie.

Starcie Dafi Społem z Aluronem Virtu Wartą zamyka program 29. kolejki rozgrywek. W niedzielę kielczanie rozegrają jeszcze wyjazdowe spotkanie z Jastrzębskim Węglem, a następnie zakończą sezon i będą musieli rozpocząć przygotowania do przestawienia się na rzeczywistość niższej ligi.

REKLAMA

Ekipa trenera Dariusza Daszkiewicza nie wystąpi w najsilniejszym składzie. - Problemy nas nie omijają. Największym kłopotem jest obsadzenie pozycji przyjmującego, bo mamy tylko dwóch zdrowych zawodników, Łukasza Łapszyńskiego i Jakuba Wachnika. Pozostała dwójka, Maciej Pawliński i Jakub Szymański, są kontuzjowani i na 90 procent do końca sezonu już nas nie wspomogą. Z dolegliwościami zmaga się też Mateusz Czunkiewicz – wyjaśnia szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

Siatkarze Dafi Społem zamierzają pozytywnie wspominać ostatnie domowe spotkanie w PlusLidze. - Chcielibyśmy pożegnać się z naszymi kibicami zwycięstwem we własnej hali. My mamy ostatnią szansę i kibice mają ostatnią szansę, przynajmniej na rok, żeby obejrzeć PlusLigę w naszej hali. Damy z siebie wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Nie ciąży już na nas żadna presja, więc myślę, że głowy będą od tego wolne i zagramy dobre spotkanie – mówi atakujący Michał Superlak.

- To porażka dla mnie i dla wszystkich zawodników. Nie daliśmy rady sportowo utrzymać tego zespołu. Jest kilku chłopaków z potencjałem w tej drużynie, jednak patrząc z boku można powiedzieć, że sportowo nie daliśmy rady, coś nie zadziałało – żałuje Daszkiewicz.

Trener kieleckiego zespołu dodaje: - Jest nam bardzo przykro, że żegnamy się z PlusLigą. Mam tylko nadzieję, że będziemy trzymać się tej maksymy, że kiedyś trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa do przodu. 

Mecz Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Hali Legionów. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny. Transmisję telewizyjną na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wypowiedzi: siatkakielce.pl

 

REKLAMA

Wasze komentarze

cincin272018-04-09 15:31:12
Dwa razy jest "Ekipa trenera Dariusza Daszkiewicza nie wystąpi w najsilniejszym składzie. - Problemy nas nie omijają. Największym kłopotem jest obsadzenie pozycji przyjmującego, bo mamy tylko dwóch zdrowych zawodników, Łukasza Łapszyńskiego i Jakuba Wachnika. Pozostała dwójka, Maciej Pawliński i Jakub Szymański, są kontuzjowani i na 90 procent do końca sezonu już nas nie wspomogą. Z dolegliwościami zmaga się też Mateusz Czunkiewicz – wyjaśnia szkoleniowiec kieleckiej drużyny."

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group