REKLAMA

Dafi Społem walczy do końca

25-03-2018 13:07,
Piotr Ciesielski

W niedzielne popołudnie, w Hali Legionów w Kielcach, siatkarze Dafi Społem Kielce podejmą ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Zespół ten jest doskonale znany wszystkim kibicom siatkówki nad Wisłą. Jest aktualnym mistrzem oraz zdobywcą Pucharu Polski. W całej historii, jest jednym z najbardziej utytułowanych rodzimych klubów. Kędzierzynianie aż siedmiokrotnie wygrywali krajowy czempionat, sześć razy zdobyli puchar kraju. Stawali też na podium rozgrywek europejskich.

REKLAMA

Obecnie, drużyna ze Śląska przewodzi tabeli PlusLigi. Podopieczni Andrei Gardiniego, w dotychczas rozegranych 26 spotkaniach zdobyli aż 68 punktów. Dzięki temu, wypracowali sobie już 14 „oczek” przewagi nad trzecim Treflem Gdańsk. Tym samym są już pewni udziału w półfinale PlusLigi. W tygodniu, w fazie play off Ligi Mistrzów, zwyciężyli oni z Jastrzębskim Węglem, u siebie, 3:0 i triumfowali w rywalizacji do dwóch zwycięstw 2:0.

Kielczanie znajdują się na drugim krańcu tabeli. Przegrali ostatnie 6 spotkań w PlusLidze i zmierzają bezpośrednio do spadku. Co prawda 4 spotkania, które zostały do końca fazy zasadniczej wystarczają by zgromadzić liczbę punktów niezbędnych do utrzymania, to rywale z którymi zmierzą się zawodnicy trenera Dariusza Daszkiewicza: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Warta Zawiercie i na koniec Jastrzębski Węgiel, raczej studzą nadzieje kieleckich kibiców.

Obie drużyny zmierzyły się już raz w tym sezonie ze sobą – w grudniu, w Kędzierzynie-Koźlu zwyciężyli gospodarze. ZAKSA gładko pokonała Dafi 3-0. Kielczanie, ostatni raz w meczu o punkty, pokonali aktualnych mistrzów Polski ponad cztery lata temu.

Mecz Dafi Społem Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się w niedzielę, 25 marca, o godzinie 17:00 w Hali Legionów w Kielcach. 

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Daniel2018-03-25 15:18:28
Do 13 16 18 mecz 1h będzie trwać tak przewiduje

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group