REKLAMA

W Gdańsku bez punktów. Ani bez wygranego seta

11-03-2018 17:20,
Piotr Ciesielski

W niedzielę w ERGO Arenie odbył się mecz PlusLigi siatkarzy Trefl Gdańsk – Dafi Społem Kielce. Niestety, goście znów nie potrafili ugrać choćby seta.

Zawodnicy gospodarzy ostatnio spisują się świetnie. Przed tym spotkaniem zgromadzili na swoim koncie już 48 punktów i będąc na czwartym miejscu w tabeli spokojnie oczekuję na play-offy. Co innego zawodnicy z Kielc. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza zamykają tabelę, a seria czterech porażek, w tym trzech 0:3, chluby im nie przynosi. Dziś także faworytem nie byli. W tej roli zdecydowanie znajdowali się zawodnicy Andrei Anastasiego.

REKLAMA

Pierwszy set potwierdził przedmeczowe przypuszczenia. Skuteczność Tomislawa Dokica i pojedyncze punkty wygrywane blokiem nie wystarczyły. Piotr Nowakowski, Dan McDonell i spółka triumfowali 25:18.

Druga partia była nieco bardziej wyrównana. Na ataki Schulza i McDonella odpowiadali Nałobin czy Morozow. Po kilku minutach był remis 4:4. Później jednak przewagę osiągnęli zawodnicy z Gdańska. Na punkty zdobywane przez Tj-a Sandersa czy Dominika Schulza próbował odpowiadać choćby Dokic, ale to było za mało. Gdańszczanie zwyciężyli 25:19.

Trzeci set potwierdził tylko dominację podopiecznych Anastasiego. Choć po pierwszych piłkach niespodziewanie to kielczanie, pierwszy raz w tym meczu, objęli prowadzenie. Dokic i Wachnik utrzymywali Dafi w grze. "Paliwa" wystarczyło jednak tylko do stanu 16:16. Później wizja wygranej partii chyba nieco sparaliżowała graczy  Daszkiewicza. Do głosu doszli gospodarze i triumfowali 25:21, a w całym meczu 3:0.

Dzięki tej wygranej, Trefl podskoczył w tabeli na trzecią pozycję. Kielczanie w dalszym ciągu zajmują ostatnią pozycję.

Trefl Gdańsk – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Trefl: Nowakowski, Grzyb, Sanders, Ferens, Jakubiszak, Schulz, Niemiec, McDonnell, Tomczak, Szalpuk, Mika, Kozłowski, Gunter, M. Olenderek, F. Majcherski

Dafi Społem: Stępień, Schamlewski, Wachnik, Nałobin, Pawliński, Superlak, Đokić, Adamski, Łapszyński, Ziemnicki, Morozau, Biniek, Czunkiewicz

fot. Krzysztof Porębski / PressFocus

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group