Pavol Stano wraca do polskiej ekstraklasy

21-02-2018 19:42,
Redakcja

Ale nie jako piłkarz, lecz trener. A właściwie - asystent trenera. Pavol Stano został dziś zatrudniony w Bruk-Becie Termalice Nieciecza, czyli w klubie, którego barwy jeszcze do niedawna reprezentował na boisku.

Znany i lubiany w Kielcach Słowak przez cztery sezony był zawodnikiem Korony. "Panocek" później występował jeszcze w Podbeskidziu Bielsko-Biała, po czym na półtora roku trafił do Niecieczy. Stamtąd wrócił do rodzimego kraju, pograł przez pół roku w SK Cierne i zakończył piłkarską karierę.

REKLAMA

Ostatnio pełnił funkcję trenera trzecioligowego, amatorskiego Tatranu Krasno nad Kysucou. W listopadzie ze swoją drużyną pojawił się nawet w Kielcach, by w przerwie na spotkania reprezentacji narodowych, rozegrać mecz sparingowy z Koroną.

Wydawało się, że Stano na Słowacji zakotwiczy na dłużej. Tymczasem dziś pojawił się w Polsce, w Niecieczy zdążył już wziąć udział w pierwszym treningu drużyny. Przypomnijmy, że szkoleniowcem Termaliki został wczoraj Jacek Zieliński, który na tym stanowisku zastąpił Macieja Bartoszka. "Panocek" będzie jego asystentem.

fot. Paula Duda

Projekt i wykonanie: CK Media Group