REKLAMA

Świetny mecz Dafi Społem w Warszawie

16-02-2018 21:44,
Piotr Ciesielski

Siatkarze Dafi Społem Kielce rozegrali dziś spotkanie 21. kolejki Plus Ligi z ONICO Warszawa. Kielczanie zaprezentowali się rewelacyjnie. Z wiceliderem rozgrywek przegrali wprawdzie 2:3, ale urwali wymagającym gospodarzom jeden punkt.

Pierwszy set nie przyniósł chwały podopiecznym Dariusza Daszkiewicza. Na pierwszą przerwę techniczną kielczanie schodzili przegrywając wstydliwie 1:8, a jedyny punkt zdobył Jakub Wachnik. Później po stronie kieleckiej najaktywniejszy był TomislavDokic, ale dzięki skuteczności m. in. Andrzeja Wrony czy Jakuba Kowalczyka gospodarze zwyciężyli 25:15.

REKLAMA

Drugi set od samego początku nie przypominał pierwszego. O ile w pierwszym kielczanie mieli ogromny problem ze zdobywaniem punktów, to w drugiej partii od pierwszej piłki dotrzymywali kroku zespołowi ONICO. Skutecznie grał Jakub Wachnik, skuteczny był też kielecki blok. Ostatecznie Dafi zwyciężyło do 23 i doprowadziło do remisu 1:1.

W trzecim secie znów do głosu doszli gospodarze. Nikola Giorgiew i Guillaume Samica zdobywali punkty jak na zawołanie i gospodarze triumfowali do 21.

Z kolei czwarta partia została popisowo rozegrana przez podopiecznych trenera Daszkiewicza. Znów dobrze punktowali Wachnik czy Dokic. Kielczanie rozgromili gospodarzy 25:15, wyrwali punkt i wywalczyli tie-break.

Finałową część gry zawodnicy z Kielc rozpoczęli chyba lekko zestresowani i już na początku przegrywali z gospodarzami 0:2. Po stronie kielczan aktywny był Maksim Morozau, jednak wśród gospodarzy brylował Wojciech Włodarczyk. W ataku zdarzało mu się trafiać w blok, ale już jak przebił się obronę gości, to zdobywał punkt. Ostatecznie gospodarze triumfowali w tie-breaku 15:10, a całe spotkanie Dafi Społem Kielce przegrało z ONICO Warszawa 2:3.

ONICO Warszawa – Dafi Społem Kielce 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)

ONICO: Kowalczyk, Vernon-Evans, Brizard, Wrona, Samica, Warda, Firlej, Gjorgiew, Włodarczyk, Gruszczyński, Wojtaszek

Dafi Społem: Stepień, Wachnik, Nalobin, Pawliński, Dokić, Morozau, Schamlewski, Superlak, Adamski, Łapszyński, Czunczkiewicz, Biniek

fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group