Skoro ferie wciąż trwają...

15-02-2018 20:47,
Redakcja

Warto spędzić je na sportowo. Prezentujemy kilka miejsc, dzięki którym kieleckie dzieciaki wcale nie muszą w czasie wolnym siedzieć przed telewizorem. Uwaga, do zagospodarowania wciąż są dni sięgające 25 lutego!

1. Konsekwencja, powtarzalność, spokój, bilard

Czyli dyscyplina sportowa, w której Kielce są naprawdę mocne! Każdego roku nasza reprezentacja znajduje się w absolutnym klubowym topie, zaś indywidualnie zawodnicy z serca województwa świętokrzyskiego sięgają po medale na szczeblach nie tylko ogólnopolskich, ale również europejskich. Teraz po bilard może sięgnąć każdy, kto ma tylko na to ochotę. Kieleckie Centrum Bilardowe na co dzień oferuje darmowe warsztaty bilardowe, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach 12-16. Kto może z nich skorzystać? Dosłownie każdy, kto dotychczas z bilardem nie miał za wiele do czynienia.

REKLAMA

Ale to nie wszystko, bo na czas ferii KCB przy Kieleckim Centrum Kultury dla młodszych amatorów bilardowego grania ma akcję "W ferie Kielce grają w bilard". To cykl bezpłatnych zajęć bilardowych, trwających od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-13:30. Szczegóły na profilu Kieleckiego Centrum Bilardowego: facebook.com/bilardkielce.

2. Zima z badmintonem

To kolejna ciekawa propozycja dla dzieci wykraczająca poza kanon popularnych w naszym regionie dyscyplin sportowych. W każdym dniu roboczym, do 23 lutego, chętni mogą skorzystać z zajęć gry w badmintona, które w pierwszym tygodniu ferii odbywają się w hali VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego przy al. Legionów 4 w Kielcach, zaś w drugim tygodniu będą miały miejsce w Hali Sportowa MOSiR przy ul. Ściegiennego 8. Ze szczegółami tego przedsięwzięcia można się zapoznać pod numerem kontaktowym 664 712 751.

3. Jeżeli wyjazd, to tylko w Tatry

To ostatni dzwonek, żeby załapać się na wyjazd w polskie góry. Taki organizowany jest przez biuro podróży Korona MM sport&travel dla dzieciaków w wieku 8-14 lat. To obóz snowboardowo/narciarski, jaki będzie miał miejsce w miejscowości Suche, nieopodal Zakopanego. Kielecki zespół zadba tam o profesjonalny trening zarówno na popularnej desce, jak i nieśmiertelnych nartach, a także dobrze spędzony czas wolny od szkoły. – Nasze obozy charakteryzuje profesjonalne podejście. Szkolenia odbywają się w małych grupkach, oczywiście przez odpowiednio przygotowaną do tego kadrę instruktorów i trenerów – mówi Michał Misztal, instruktor biura podróży. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.koronamm.pl.

4. Zimowa Akademia Karate

Każdy kto ceni sobie fachowe oko instruktorów karate, jakimi są Krzysztof Kęćko, czy Marek Misztal, w czasie ferii odwiedzić może Halę Widowiskowo-sportową przy ul. Żytniej, żeby spróbować swoich sił w tej popularnej sztuce walki. Organizatorzy proponują nie tylko standardowe zajęcia, ale również wycieczki i inne atrakcje, o których uczestnicy będą informowani na bieżąco w trakcie trwania warsztatów. Natomiast dwa ostatnie dni to uroczyste zakończenie akademii oraz wyprawa połączona z ogniskiem. Informacje pod numerami telefonów: 41 344 29 92, kom. 696 967 198.

5. Zimowe Półkolonie Sportowe z MOSiR-em

Ścianka wspinaczkowa, pływanie, jazda na łyżwach, bilard, kręgle, spotkania z gwiazdami sportu - to tylko niektóre atrakcje, które w ramach Zimowych Półkolonii Sportowych przygotowali organizatorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

W półkoloniach uczestniczą dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Trwa pierwszy turnus, który rozpoczął się 12 lutego i zakończy się 16 lutego. Drugi turnus odbędzie się w dniach od 19 do 23 lutego.

Więcej informacji na stronie mosir.kielce.pl.

Wasze komentarze

kibic2018-02-16 11:40:05
Dzisiaj mecz, a tu cisza na ten temat. Co z wami , nie spać? Zero informacji o planowanym składzie, itd.

Projekt i wykonanie: CK Media Group