Zanim na Kolporter Arenę przyjedzie Lech Poznań...

12-02-2018 10:22,
Redakcja

Jeszcze dwa tygodnie przyjdzie nam czekać na pierwsze w tym roku spotkanie kieleckiej Korony na Kolporter Arenie w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Zanim to nastąpi, fanów kieleckiego sportu czeka po drodze sporo ciekawych wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie, że inaugurację 2018 roku będzie miała również w Hali Legionów elitarna Liga Mistrzów.

To właśnie na to spotkanie długo wyczekują kieleccy fani szczypiorniaka. Ekipa PGE Vive już w najbliższą sobotę, 17 lutego w Kielcach zmierzy się z Celje Pivovarna Laśko, czyli zespołem, któremu mają coś do udowodnienia. Dokładnie w 3. kolejce, rozgrywanej 30 września, kielczanie przegrali w Słowenii 27:31. Co ciekawe, Celje to jeden z tych rywali, którzy zdecydowanie nie pasują drużynie z Kielc. W swojej historii podopieczni Talanta Dujszebajewa grali z nimi siedem razy, ale tylko raz cieszyli się ze zwycięstwa. Czy najbliższa potyczka choć trochę poprawi tę niechlubną statystykę?

REKLAMA

Jeśli to właśnie nie kielecka ekipa wniesie się na wyżyny, może to zrobić… dosłownie każdy, kto 10 marca zdecyduje się odwiedzić centrum wspinaczkowe Mobius Studio. Przy ul. Czarnowskiej 17 tego dnia odbędą się zawody bulderowe, w których wziąć udział mogą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. – Zapraszamy zawodników z całej Polski, a także z Ukrainy. Wspinali się u nas już zawodnicy w każdym stopniu zaawansowania. Natomiast impreza tworzona jest między innymi z myślą o początkujących, którzy swoją przygodę ze wspinaczką rozpoczęli choćby dwa tygodnie temu. Mamy podział na kategorie Junior, Light oraz Pro, żeby każdy mógł powspinać się i znaleźć coś dla siebie – mówi Daniel Sromek, właściciel centrum wspinaczkowego. Warto dodać, że będzie to jednocześnie wydarzenie urodzinowe, ponieważ mija rok od otwarcia tego jedynego w sercu województwa świętokrzyskiego centrum wspinaczkowego.

Jeżeli natomiast bardziej od wspinaczki cenisz sobie jazdę na nartach, lub snowboardzie, a mieścisz się wiekowo w przedziale od ośmiu, do czternastu lat, wciąż możesz się w czasie ferii zapisać na obóz snowboardowo/narciarski, jaki będzie miał miejsce w miejscowości Suche, nieopodal Zakopanego. To właśnie tam kielecka ekipa zadba o profesjonalny trening i dobrze spędzony czas dla wszystkich uczestników. – Nasze obozy charakteryzuje profesjonalne podejście. Szkolenia odbywają się w małych grupkach, oczywiście przez odpowiednio przygotowaną do tego kadrę instruktorów i trenerów – podkreśla Michał Misztal, instruktor biura podróży Korona MM sport&travel. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.koronamm.pl.

Prawdopodobnie zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym sportowym terminem jest dzień rozegrania przez Koronę pierwszego meczu w tym roku na obiekcie przy ul. Ściegiennego w ramach Lotto Ekstraklasy. Dokładnie 25 lutego „złocisto-krwiści” zagrają z Lechem Poznań, który wciąż trzyma się w ścisłej czołówce. Jeżeli tylko ekipa Gino Letteriego, w starciu z Sandecją, potwierdzi swoją dobrą dyspozycję, żółto-czerwonych czeka nie lada wydarzenie. Tym bardziej, że kielczanie będą chcieli „Kolejorzowi” zrewanżować się za wrześniową, wyjazdową porażkę 0:1. Początek spotkania o godzinie 18. Relacja na żywo oczywiście na www.cksport.pl.

Wcześniej piłkarze Korony zmierzą się z ekipą z Nowego Sącza i w tym celu ponownie pojadą do Niecieczy (stadion Sandecji wciąż nie spełnia wymogów ekstraklasy). Ten mecz odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18 i tam oczywiście również zawitamy.

Na koniec sportowych informacji przypominamy, że czwartki, w godzinach 12-16, dosłownie każdy może skorzystać z bezpłatnych warsztatów bilardowych. W tym celu Kieleckie Centrum Bilardowe przy Kieleckim Centrum Kultury odwiedzić może każdy, kto dotychczas z tymi popularnymi kulkami nie miał zbyt wiele wspólnego. Celem wydarzenia jest nauczyć grać ludzi w bilard, w czym pomoże fachowe wsparcie ze strony instruktorów.

Ale to nie wszystko. Od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-13:30 w ramach akcji "W ferie Kielce grają w bilard" odbywają się bezpłatne zajęcia w tej dyscyplinie sportu. Szczegóły na profilu Kieleckiego Centrum Bilardowego: facebook.com/bilardkielce.

fot. Paula Duda

Projekt i wykonanie: CK Media Group