REKLAMA

Radom lepszy od Kielc. Porażka Dafi Społem w trzech setach

04-02-2018 20:46,
Piotr Ciesielski

Słodko - gorzki to weekend dla fanów kieleckiego sportu. W Piotrkowie wygrało mecz ligowy PGE VIVE, na swoją korzyść rozstrzygnęła też ostatni sparing przed ligowymi starciami Korona. Niestety, w Szczecinie poległa Korona Handball, a dziś do grona przegranych dołączyli też siatkarze Dafi Społem Kielce.

Dziś, w hali MOSiR przy ulicy Narutowicza w Radomiu, przegrali oni z Cerrad Czarnymi 0:3.

REKLAMA

W pierwszym secie, trwającym 20 minut, kielczanie przegrali do 18. Równo z Czarnymi trzymali się dosyć długo, a na pierwszą przerwę techniczną schodzili nawet prowadząc 8:6. Później m.in. dzięki punktom Tomasza Fornala i Kamila Kwasowskiego, radomianie objęli prowadzenie i nie oddali go aż do końca pierwszej partii.

W drugiej części zawodnicy z Kielc postawili gospodarzom nieco większy opór. Spotkanie toczyło się bardzo równo aż do drugiej przerwy technicznej. Wtedy to jakiś przestój wkradł się w poczynania zespołu z Kielc, co radomianie wykorzystali bezlitośnie. W tym okresie gry brylował szczególnie autor trzy punktów - Tomasz Fornal. Ostatecznie, Dafi przegrało to starcie 20:25.

Trzecia partia przyniosła najwięcej emocji. Kielczanie walczyli z gospodarzami jak równy z równym. Znakomicie grali oni blokiem i w pewnym momencie wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie. Nieskuteczne ataki Jakuba Wachnika w końcówce spowodowały jednak, że przewaga gości stopniała i ostatecznie losy trzeciego seta rozstrzygały się w grze "na przewagi". Punkty Kwasowskiego i Wojciecha Żalińskiego przesądziły o tym, że tak trzecia partia, jak i cały mecz padły łupem drużyny z Radomia.

MVP spotkania wybrany został Kwasowski, jednak najczęściej "kąsał" kielczan Tomasz Fornal. Po stronie Dafi Społem najwięcej punktów zdobył ten, który zawiódł w ostatnich akcjach meczu - Jakub Wachnik.

Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group