Halilić dołączył na zgrupowanie NK Vitez. Zagra w ostatniej drużynie ligi bośniackiej

29-01-2018 21:36,
Mateusz Kaleta

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Korony, Krzysztofa Zająca, Amer Halilić najbliższe pół roku spędzi w lidze bośniackiej. 19-letni zawodnik został wypożyczony do NK Vitez. Napastnik dołączył już na zgrupowanie nowej drużyny, z którą będzie przygotowywał się do wznowienia rozgrywek bośniackiej Premijer Ligi.

NK Vitez po 18 rozegranych meczach ma na koncie tylko siedem punktów i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do tej pory drużyna wygrała tylko jeden mecz, zremisowała cztery, a aż trzynaście razy schodziła z boiska pokonana. 

REKLAMA

19-letni napastnik dołączył już na obóz swojej nowej drużyny, która do nowej rundy przygotowuje się w bośniackim Medjugorie. Vitez będzie przebywać na zgrupowaniu do 7 lutego, a już trzy dni później rozegra pierwszy mecz towarzyski. Rywalem nowej ekipy 19-latka będzie, zajmujący 6. miejsce w bośniackiej lidze, FK Mladost Doboj Kakanj.

NK Vitez dysponuje dosyć skromną kadrą, a w składzie drużyny oprócz Halilicia jest tylko dwóch innych napastników: 34-letni Vernes Selimovic oraz rok starszy od Halilicia Selmin Djogic. I to właśnie ten drugi jest obecnie najlepszym strzelcem drużyny: w 18 meczach do siatki trafił czterokrotnie. Selimović w trwających rozgrywkach nie zagrał w ani jednym meczu, a w poprzedniej kampanii był głównie rezerwowym - na boisko wchodził dopiero w samych końcówkach spotkań. Taki stan rzeczy daje duże nadzieje na to, że Halilić dostanie szansę gry w nowym klubie.

Liga bośniacka do gry wróci dopiero 17 lutego, a pierwszym przeciwnikiem NK Vitez będzie przedostatnia drużyna bośniackiej Premijer Ligi - Celik Zenica.

fot. Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group