Piłkarze Korony Kielce wracają do Polski i... przerywają treningi

27-01-2018 00:00,
Mateusz Kaleta

Tureckie zgrupowanie Korony Kielce powoli dobiega końca. W drogę powrotną do Polski żółto-czerwoni wyruszą w sobotę rano. Uwzględniając zmianę strefy czasowej, w Katowicach zameldują się około godziny 12:40 polskiego czasu.

Pierwsze zajęcia w Kielcach żółto-czerwoni odbędą dopiero w środę. Od razu po powrocie ze zgrupowania dostaną cztery dni na odpoczynek i regenerację zmęczonych organizmów.

REKLAMA

- Ciężko pracowaliśmy przez dwa tygodnie obozu. Teraz chłopaki jak najbardziej zasłużyli na kilka dni wolnego. Po powrocie do Polski jeszcze odświeżymy zawodników, a potem... ruszamy dalej do pracy - mówi Michał Dutkiewicz, trener przygotowania fizycznego Korony.

Odpowiednie przygotowanie motoryczne było jednym z priorytetów, jakie postawił przed sobą sztab trenerski kieleckiego zespołu. Z tego powodu podopieczni trenera Gino Lettieriego musieli sprostać licznym treningom biegowym. Z czasem trenerzy zdejmowali nieco obciążenia, a coraz więcej było także treningów z piłkami.

- Mam nadzieję, że praca, jaką wykonaliśmy tutaj, na obozie w Turcji, będzie potem procentowała w przyszłości. Piłka nożna opiera się przede wszystkim na bieganiu, więc ciężko bez tego sobie poradzić w meczu. W każdym spotkaniu zawodnicy biegają po 11-12 kilometrów, więc prędzej, czy później muszą być gotowi, aby temu sprostać i swoje wybiegać - wyjaśnia Dutkiewicz.

Zajęcia, jakie podopieczni trenera Lettieriego odbywać będą w Kielcach, ukierunkowane będą już czysto pod kątem zbliżających się rozgrywek Ekstraklasy. Zanim to jednak nastąpi, drużyna rozegra jeszcze jeden sparing. W przyszłą sobotę kielczanie zmierzą się u siebie z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

fot. Paweł Jańczyk, korona-kielce.pl

Wasze komentarze

Jasiu$mietana2018-01-27 01:25:55
Zaprawde powiadam wam mowilem zeby Malara brac super ruch :))) a Godtek jak Godtek woli wieksze miasta jest w co przygrac dajmy spokoj damy rade bo mamy atakowac nie bronic :)
Krzysiek2018-01-27 11:31:40
Jestem optymistą przed meczem z Niecieczą..a co do Gostomskiego i jego zachowania to powinien mieć zakaz wstępu na obiekty Korony i zakaz treningów, niech trenuje sam w 'lasach' krakowskich!
jan2018-01-27 20:33:57
a kiedy "wróci" Grechuta???!!!!
Ja sie pytam!!!!
@Jan2018-01-28 18:56:23
Grechuta nie wróci bo prezio nie lubi Grechuty !!Prezio lubi disco polo he he he ;)))
Maniek z kuńca wsi2018-01-28 22:22:48
Na ten sparing to będzie można wejść i gdzie on będzie rozegrany oraz o której godzinie???

Projekt i wykonanie: CK Media Group