Suzuki oficjalnie partnerem Korony. Umowa została podpisana

10-01-2018 16:49,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce ma nowego, prężnego sponsora. Dziś oficjalnie władze klubu oraz Suzuki Motor Poland podpisały umowę sponsorską, na podstawie której marka Suzuki została Partnerem Motoryzacyjnym Klubu. 

Kielecki klub otrzyma od swojego sponsora m.in. kilkanaście obrandowanych samochodów do codziennego użytku dla zawodników i pracowników. Na flotę złożą się dwa modele: popularny SUV Vitara i wszechstronny crossover SX4 S-CROSS. Dodatkowo, japońska marka zasili również klub finansowo, co pozwoli na dalszy rozwój i realizację potrzebnych inwestycji.

REKLAMA

Logo Suzuki pojawi się także na koszulkach piłkarzy (z tyłu, pod numerami) i będzie wyświetlane na bandach podczas meczów. Firma otrzyma też własną lożę na stadionie.

- Korona Kielce to silna marka na sportowej mapie kraju, natomiast Suzuki to mocny gracz na skalę globalną. Cieszę się, że nasze drogi się spotkały i wierzę, że ta współpraca będzie odbywała się z obustronnymi korzyściami - mówi Krzysztof Zając, prezes kieleckiego klubu.

Nie sprecyzowano jednak, na jaki czas będzie obowiązywał kontrakt pomiędzy stronami. Długość umowy jest tajemnicą handlową zawartego porozumienia. Piotr Dulnik, prezes Suzuki gwarantuje, że jest to projekt wieloletni. - Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani i dumni, że możemy wziąć udział w takim projekcie, jakim jest Korona Kielce. To klub, który ma wieloletnie piłkarskie tradycje, a także cele i oczekiwania postawione przed sobą. Ta współpraca jest długoterminowa. Nie planujemy krótkookresowych relacji - wyjaśnia.

Żadna ze stron nie chciała ujawnić szczegółów umowy. Nie podano liczby aut przekazanych do klubu (z naszych informacji wynika, że ta liczba jest "dynamiczna" i będzie zależała od potrzeb klubu), a tajemnicą jest również kwota, jaką koncern będzie przekazywał kieleckiemu klubowi (i znów - nieoficjalnie - mówi się o kwocie kilkuset tysięcy złotych).

Suzuki Poland to firma, która od wielu lat wspiera polski sport, angażując się w różne dyscypliny. Obecnie marka jest partnerem reprezentacji Polski piłki ręcznej kobiet oraz mężczyzn, a także wspiera reprezentacje Polski w koszykówce i siatkówce. W przeszłości japoński koncern był głównym sponsorem mistrzostw Europy karate shinkyokushin kadetów i młodzieżowców, które w listopadzie ubiegłego roku odbyły się w Hali Legionów. Nowy sponsor Korony wspierał też w przeszłości drużynę Effectora Kielce.

Co jednak ciekawe, umowa została zawarta między Suzuki Poland a Koroną, z pominięciem lokalnego dealera, który będzie odpowiadał tylko za obsługę i serwis floty samochodowej. Co to oznacza? Bez wątpienia większy prestiż współpracy, ale też możliwość szerszego wsparcia - zarówno samochodowego, jak i finansowego.

Nowy projekt, w jaki zaangażowała się firma Suzuki, jest pierwszym w Polsce związanym z piłką nożną. Patrząc jednak szerzej, na całą Europę, to tam Japończycy także są już uznanym partnerem w tej dyscyplinie sportu. Japońska marka jest głównym sponsorem włoskiego klubu AC Torino. Logo firmy widnieje na koszulkach turyńskiego klubu. - Kto wie, może w przyszłości zorganizujemy z tego względu jakiś mecz towarzyski pomiędzy tymi klubami - mówi z uśmiechem Dulnik, który jest rodowitym kielczaninem.

- Chętnie angażujemy się w działania, które promują aktywny styl życia i sport - zarówno ten amatorski, jak i profesjonalny. Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną w naszym kraju, dlatego z przyjemnością podpisujemy umowę sponsorską z Koroną Kielce. Cieszymy się z nawiązania współpracy z klubem, który bierze udział w rozgrywkach prestiżowej, najwyższej klasy rozgrywkowej. Nasze wspólne działania z pewnością przyniosą korzyści dla klubu, pozwolą Koronie rozwijać się i zajmować coraz wyższe miejsca w tabeli. Kibicujemy żółto-czerwonym w drodze po Puchar. Najbliższe mecze z pewnością dostarczą mnóstwo pozytywnych emocji - podsumowuje prezes Suzuki.

Wasze komentarze

Dolmeczer2018-01-10 17:13:41
A trener kiedy nauczy sie po naszemu.Pierdolca dostaje jak die wije piskorz
Su2018-01-10 17:20:54
I git. Powoli do przodu
oby2018-01-10 18:19:54
nam sie...
czesio2018-01-10 18:23:47
Tylko logo Suzuki na koszulce - na białym tle z tyłu pod numerem - średnio wygląda. Trzeba się będzie przyzwyczaić.
Jacoob2018-01-11 11:24:35
Logo Suzuki nie dało się wkleić na koszulkę bez białego tła? Wyglądało by tysiąc razy lepiej. Pewnie stwierdzili, że skoro już reklama Kolportera jest tak szpetnie zrobiona, to Suzuki też musi być?
Czytam między wierszami2018-01-11 13:05:19
Prezes powiedział że nic nie powiedział, do kiedy? Za ile? Nawet nie wiedzieli ile samochodów, a wogóle będą dogrywać szczegóły, znaczy podpisana umowa jest ramowa.
Ale każdy sponsor który rzuci pareset tysięcy jest miłe widziany, każda drużyna by przytuliła takiego Suzuka, to dobrze.
Między wierszami Prezes przecedził że musimy szanować innych sponsorów , odnoszę wrażenie że pił do Lewiatana który jest z przodu na koszulce i do końca umowy z Lewiatanem Suzuki będzie z tył, a potem może pojawić się z przodu za większe pieniądze. Może od nowego sezonu?
do Jacoob2018-01-11 14:05:55
Dokładnie, tak jak wklejono z przodu nazwę „Lewiatana” na koszulkach w sezonie 2015/2016.

Projekt i wykonanie: CK Media Group