Boniek i Burdenski zagrali z dziećmi w turnieju na kieleckim Bocianku! (video)

30-11-2017 10:05,
Redakcja

Takich gości w środę, w Szkole Podstawowej nr 1 na kieleckim Bocianku, nie spodziewał się raczej nikt. Na otwarciu już 24. Turnieju Grudniowego pojawili się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Dieter Burdenski - niemiecki właściciel Korony Kielce.

Co więcej, obaj panowie wzięli w nim udział, sprawiając tym ogromną radość młodym piłkarzom uczestniczącym w zawodach. Bo to właśnie juniorzy rywalizowali wczoraj na halowym boisku.

REKLAMA

Zadanie nie było łatwe, bo obaj panowie stanęli do rywalizacji w codziennych ubraniach (Boniek w pełnym garniturze), ale to tylko spotęgowało emocje wśród publiczności. 

Było to spotkanie otwarcia turnieju, w którym wzięli udział młodzi piłkarze Korony Kielce z roczników 2004 i 2005. - Bardzo dobry turniej. Fajna forma, bo "trzech na trzech", grają ściany, a to oznacza dużą intensywność - skomentował później, na antenie "Radia Kielce", to wydarzenie prezes PZPN-u. - Tego piłce, szczególnie tej młodzieżowej, brakuje. Mamy mnóstwo akademii, ale za dużo czasu poświęcamy technice, a powinno się więcej i intensywniej grać. Dzieciaki miały frajdę, ale żadnego dla mnie szacunku. Przepychali, chcieli siatki zakładać, ale co zrobić. Na boisku wszyscy są równi.

Turniej Grudniowy trójek piłkarskich potrwa do czwartku, 28 grudnia. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie www.kieleckifutbol.pl.

Dysponujemy nagraniem z wczorajszego wydarzenia. Film na swoim profilu na Facebooku udostępnił Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Można go obejrzeć poniżej.

fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

Wasze komentarze

TomekK2017-12-01 00:02:01
BRAWO Panie Boniek!!! Nie jest Pan prezesem typu ,,ja tu rządzę i dali go jazda" Ale Pan frontem do ludzi, i seniorzy a teraz dzieci:) Brawo, naprawdę BRAWO!!!
Xxxxx2017-12-01 11:20:10
Super o to postawa godna pochwały panie Boniek

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group