Do Kielc przyjeżdżają medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski!

24-11-2017 14:09,
Redakcja

Blisko 60 najlepszych zawodniczek i zawodników przyjedzie w niedzielę do Kielc. Od poniedziałku do piątku w hotelu Binkowski odbywać się będzie najważniejsza indywidualna impreza Mistrzostwa Polski w Bilard. Poznamy trzech nowych mistrzów i trzy nowe mistrzynie Polski. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizować będą w 8-bil, 10-bil i 9-bil. W kategorii mężczyzn wystartuje 48 zawodników, kobiet natomiast będzie 12. Do Kielc przyjeżdżają wyłącznie najlepsi z najlepszych, wyłonieni z całorocznego cyklu trzynastu turniejów Grand Prix Polski oraz sześciu turniejów eliminacyjnych, w których łącznie wzięło udział ponad 600 zawodniczek i zawodników.

W kategorii mężczyzn, do głównych faworytów należą: aktualny lider rankingu Polski, piąty zawodnik The World Games Mieszko i mistrz Europy Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie), jego klubowy kolega Konrad Juszczyszyn (obrońca tytułu w 9-bil i brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Europy) oraz Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa), mający na swym koncie złoty medal mistrzostw Europy. Oczywiście w gronie pretendentów do medali są również zawodnicy Nosanu Kielce: Karol Skowerski, który broni złota wywalczonego w ubiegłym roku w 8-bil, jak również zwycięzca rankingu Polski z 2016 roku i czterokrotny mistrz Europy - Tomasz Kapłan. Jednak w kategorii mężczyzn stawka jest bardzo wyrównana i tak naprawdę połowę uczestników stać na miejsce na podium.

REKLAMA

W grupie kobiet głównymi faworytkami są Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), Katarzyna Wesołowska (Tvsports.pl – Idoslubu.pl Kielce) oraz liderka rankingu Polski, Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów). Nie można również zapomnieć o mistrzyni Polski w 9-bil Monice Ząbek oraz trzynastokrotnej mistrzyni Polski Izabeli Łąckiej.

Zawody wyłonią nowych mistrzów Polski, jak również dadzą przepustkę na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Uzyskają je pierwszy i drugi zawodnik w końcowym rankingu Polski mężczyzn oraz zwyciężczyni rankingu w kategorii kobiet. Ceremonia Uroczystego Otwarcia odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15:30, natomiast dekoracja najlepszych w piątek o godzinie 17.00. Rozgrywki prowadzone będą od poniedziałku do piątku od 9.00 do 21.00 w hotelu Binkowski przy ul. Szczepaniaka. Wstęp na zawody jest BEZPŁATNY.

Mistrzostwa Polski to święto w każdej dyscyplinie. Nie inaczej jest w bilardzie. Już od czwartku przygotowywana jest sala, na której przez kolejne trzy dni montowane będzie osiem stołów, oświetlenie oraz kamery. Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom jak najlepsze warunki do gry.  Zawody mają również szczególna oprawę medialną. Transmisję ze wszystkich stołów będzie można śledzić na żywo na www.tvsports.pl, nadawany będzie również magazyn BILARDOWO LIVE – wszystko w ramach porozumienia z TVSPORTS.PL. Na antenie TVP Kielce podsumowanie mistrzostw każdego dnia w specjalnej Kronice Mistrzostw. O zawodach usłyszycie i przeczytacie również u pozostałych Patronów Medialnych: Echo Dnia Kielce, Radio Kielce, CKsport.pl i ITV Kielce.  Dodatkowo retransmisja wszystkich finałów, półfinałów i ćwierćfinałów będzie na antenie ogólnopolskiej stacji SPORTKLUB.

Mistrzostwa odbywają się dzięki wsparciu: Euro-Tech, Miasta Kielce, Iwan Simonis, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Rasson, Iwan Simonis, Brześć, Aramith, pod Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorem jest Polski Związek Bilardowy i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.

Po zakończeniu gier zawodowców, przy stołach pojawią się natomiast biznesmeni. Od piątku do niedzieli (1-3 grudnia) odbywać się będą bowiem Mistrzostwa Polski Biznesu. W rywalizacji weźmie udział ponad 40 biznesmenów z całej Polski. Dla nich bilard to głównie życiowa pasja, jak również sposób na spędzanie wolnego czasu. Część z nich należy również do grona sponsorów klubów oraz PZBil.

Wyniki i tabele na oficjalnej stronie Mistrzostw: http://bilard-sport.pl/mp/aktualnosci.php

Transmisja LIVE na stronie www.tvsports.pl

Wyniki, wywiady, zdjęcia również na stronie: http://facebook.com/mistrzostwapolskiwbilard

PLAN GIER MISTRZOSTW: http://bilard-sport.pl/mp/informacje.php?cPath=190

Projekt i wykonanie: CK Media Group