Czas na hit! Mistrzowie Polski w Paryżu zagrają z PSG

04-11-2017 21:06,
Piotr Ciesielski

Po wtorkowej, wysokiej wygranej z SPR Stalą Mielec, piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pojechali szukać pierwszych punktów wyjazdowych w Lidze Mistrzów. Miejsce na przełamanie wybitnie trudne – Paryż. Przed nami bez wątpienia wspaniałe spotkanie na najwyższym poziomie. Żółto-biało-niebiescy zagrają z PSG!

W sobotni poranek odbył się ostatni trening, a tuż po nim autokar z kielecką ekipą odjechał sprzed Hali Legionów. Drużyna PGE VIVE powędrowała do Warszawy, skąd po południu odleciała do Paryża. Kielczanie nie będą ćwiczyć w hali przeciwników ani razu przed spotkaniem. W niedzielę odbędzie się tylko analiza wideo gry rywali.

REKLAMA

Tuż po godz. 15, zawodnicy Talanta Dujszebajewa wyjadą z hotelu do Stade Pierre de Coubertin, by tam dwie godziny później stoczyć bój w Lidze Mistrzów z drugą ekipą tabeli grupy B, Paris Saint-Germain.

Dodajmy, pozostając przy logistycznych kwestiach, że z Paryża, z międzylądowaniem w Warszawie, kielczanie udadzą się do Gdańska. Tam, we wtorek zmierzą się w PGNiG Superlidze z miejscowym Wybrzeżem.

- My jesteśmy przyzwyczajeni do takich wyjazdów. Oczywiście, ta podróż będzie bardzo ciężka, ale rewanżowe mecze to my będziemy grali w domu. Teraz jest natłok tych spotkań, ale to jest normalny kalendarz dla zespołów z wyższej półki – mówi Dujszebajew. – Tych podróży będzie dużo, więc w ich trakcie będę starał się trochę odpocząć. W dzisiejszych czasach jest to możliwe, bo przemieszczamy się w bardzo komfortowych warunkach – dodaje Krzysztof Lijewski, filar kieleckiej ekipy.

Mecz PSG Handball – PGE VIVE Kielce rozpocznie się w niedzielę, 5 listopada, o godzinie 17. Spotkanie poprowadzą Oscar Raluy Lopez i Angel Sabroso Ramirez z Hiszpanii. Transmisja od 16:55 w nSport+ HD.

Źródło: własne, kielcehandball.pl

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Bryx2017-11-04 22:05:35
"Stare Pierre de Coubertin" - dumnie brzmi, a w rzeczywistości to mała salka jak w jakimś Elblągu. To pokazuje tak naprawdę jak popularna jest piłka ręczna w Paryżu.
Gj2017-11-04 22:59:24
Jak mozna powedrowac autokarem???

Projekt i wykonanie: CK Media Group