Cafe Futbol w Polsacie Sport. Hajto Lettieriego gani, Boniek chwali

29-10-2017 23:47,
Redakcja

Ciekawy, również z punktu widzenia kieleckiego kibica, był ostatni program "Cafe Futbol" w Polsacie Sport, a szczególnie jego dogrywka w internecie. W telewizyjnym show nie zabrakło wątku dotyczącego Korony Kielce. Dużo rozmawiało się o systemie VAR, na bazie ostatniej bramki zdobytej przez Macieja Górskiego w Lubinie, ale poruszono także temat trenera drużyny, Gino Lettieriego.

Choć wszystko zaczęło się od... Nenada Bjelicy, szkoleniowca Lecha Poznań i jego dosyć ekspresyjnej postawy w studiu telewizyjnym po meczu „Kolejorza” z Wisłą Kraków. Chorwat przekonywał w piątek o szkodliwości systemu VAR. – W ostatnim czasie zrobiła się jakaś popkultura. Przyjechało trochę ludzi z zagranicy i połamaliśmy jakieś zasady w naszym kraju – stwierdził jeden z ekspertów, Tomasz Hajto. – Ja i Zbyszek (Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, obecny w studiu – przyp. red.), graliśmy za granicą. Gdy wyjechałem, po pierwsze musiałem nauczyć się języka, zaakceptować zasady i kulturę kraju. Pierwszego wywiadu w telewizji udzieliłem po dwóch lat gry w Niemczech!

REKLAMA

Do głosu próbował dojść wtedy Roman Kołtoń. – Romek, ale ty mi nie przerywaj. Ostatnio też Lettieriego mi tak chwaliłeś. Przyjechał Lettieri z Niemiec i opisuje, jak to ma wyglądać. Dlaczego ma być 37 zespołów, ESA czy nie ESA, bo jest ciężko... On jeszcze tego do końca nie rozegrał jako trener (...) Albo się szanujemy i niech oni akceptują nasze zasady w kraju. Czy są dobre, czy złe, ale nasze. Bo przyjechali do nas do kraju zarabiać, a ja ciągle słyszę krytykę wszystkiego. VAR zły, ten zły, sędzia zły... – dodał Hajto.

Wówczas w obrońcę trenerów wcielił się Zbigniew Boniek, ale przede wszystkim skupił na osobie Bjelicy. Po kilku minutach powrócił jednak do włoskiego trenera Korony. – Oczywiście, „Gianni” ma swoje spojrzenie, ale ja ostatnio spotkałem Lettieriego na konferencji „Bezpieczny Stadion” w Kielcach i trochę z nim porozmawiałem. Muszę powiedzieć, że pewne jego spojrzenia dotyczące polskiej ligi, poziomu wydolnościowego oraz techniki piłkarzy są naprawdę ciekawe i interesujące – stwierdził prezes PZPN.

Cała dogrywka programu "Cafe Futbol" jest do obejrzenia W TYM MIEJSCU.

fot. Paweł Andrychiewicz, Rafał Oleksiewicz / PressFocus

Wasze komentarze

ck2017-10-30 07:34:12
Hajto z ciebie piłkarza nie było,trenera również a o komentowaniu już nie mówię czysta kompromitacja
M2017-10-30 08:04:10
Hajto czasami mówi mądrze, ale też dużo jadu z niego wychodzi.
as2017-10-30 08:39:52
Lettieri jest czescią ekstraklasy Panie Tomku i chyba ma cos do powiedzenia ....rozumiem złosc pana na zatrudnianie obcokrajowców ale słabiutki z Pana trener moze warto sprubować sił w 3 lidze
kimens2017-10-30 09:13:23
wszystko ok wygląda w Koronie..ale są luki kadrowe...druzyna jeszcze sporo błędów popełnia i w obronie i w ataku..i przez to stracililismy minimum 3-4 punkty.. mam nadzieję, że w Gdansku zagramy mądrze, bez wielkich błędów i skutecznie i przywieziemy tak wazne i pierwsze 3pkt z wyjazdu..lechia jest do ogrania...więc panowie liczymy na 3pkt!
Luker2017-10-30 10:15:05
Hajto ma racje. 3 punkty w Gdansku albo.... Lettieri do dymisji!!!! Niemcy czekacja, a tam IV liga, to jego poziom.
drąg2017-10-30 12:38:27
Hajto ma 100% racji zachwyty nad wszystkim co pochodzi z zachodu jest tylko w Polsce. Osobiście jestem zdziwiony o braku takiego zachwytu nad Górnikiem Zabrze. Brosz zbudował drużynę bez szrotu zachodniego i leje ekipy z "gwiazdami" co weekend i tu zachwytów nie słychać. Pismaki i tzw eksperci czekają na potknięcia Górnika żeby mogli się wykazać, szeroko rozpisywać nad młodością i niedojrzałością tej ekipy. Trzymam kciuki za Brosza i za jego Górnik, oby polska drużyna zdobyła mistrza kraju.
kokos2017-10-30 12:47:51
Hajto prosty chłepie nie chłopie,,zabierz sie za przewóz papierosów i potrąć pania w Ł
odzi...pamiętamy!!!!!!
Spec2017-10-30 12:59:36
Luker co ty pierd****? Lettieri świetnie pracuje nad tą drużyną a jeśli się coś Tobie nie podoba to pójdź do Pana Bartoszka i mu tył*k wyliż i chwal jego umiejętności szkoleniowe. Nie istotne jest dla ciebie to że tych umiejętności u obecnego trenera Termalici nie ma więc idź i się wycałuj z jego du**ą
KSS2017-10-30 14:28:24
Drąg, zobacz kto strzela najwięcej bramek dla Górnika i czy to jest Polak czy może zagraniczny szrot..
@ Luker2017-10-30 15:23:25
Opamiętaj się chłopie, bo tylko marudzisz,marudzisz i marudzisz.Narzekasz, krytykuje są a wniosek z tego że nie masz pojęcia o takiej dyscyplinie sportu pod nazwą PIŁKA NOŻNA. Więc spuść z tonu.
do KSS2017-10-30 20:37:46
A w Kielcach najlepsi są Rymaniak, Możdżeń i Żuber.
nożny2017-10-30 20:42:04
Zgadzam się z jednym i drugim. Hajto ma sporo racji. Każdy kto pracował za granicą wie doskonale, że w obcym kraju trzeba tańczyć tak jak ci zagrają. Oni są u siebie, a nie ty i taka sama zasada musi obowiązywać również u nas.
Auu2017-10-30 21:22:03
Hajto Lepiej nic nie mów trenerze za dychę
Magdalena2017-11-01 05:19:22
Panie prowadzący jeśli chodzi o wychowanie fizyczne w klasach 1-3 to nie wiem do jakiej szkoły uczęszczają Pana dzieci ale w szkołach w moim mieście a nie jest to małe miasteczko zajęcia te prowadzi jak to Pan Boniek powiedział Pani od j.polskiego mój syn jest w trzeciej klasie i na pytanie czy kiedykolwiek grali w piłkę nożną odpowiedz: ani razu. I z informacji jakie uzyskałam od innych rodziców z innych miejscowości wcale nie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group