Dujszebajew już zdrowy. Zadebiutuje w sobotę w Hali Legionów?

06-09-2017 15:26,
Redakcja

W najbliższą sobotę, 9 września PGE Vive Kielce rozegra pierwszy mecz nowego sezonu w Hali Legionów. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się z czwartą drużyną minionych rozgrywek PGNiG Superligi, MMTS-em Kwidzyn. Jest duża szansa, że swoje pierwsze spotkanie w barwach kieleckiej drużyny rozegra Alex Dujszebajew!

Zawodnik przez ostatnie dni realizował na siłowni indywidualny program ćwiczeń, co wprowadzało go do regularnych obciążeń treningowych, ale już od dzisiaj miał powrócić do normalnego trybu przygotowań.

REKLAMA

- Z ręką jest dobrze, funkcjonuje normalnie. Alex rozpoczął zajęcia z piłką, uczestniczy w elementach treningowych z resztą drużyny i co najważniejsze - rzuca. Od środy będzie na pełnym obciążeniu treningowym - wyjaśnia Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta drużyny.

- Rozgrywający doznał urazu stawu łokciowego ręki rzucającej na jednym z pierwszych treningów. Był to okres przygotowawczy, więc mogliśmy się tym spokojnie zająć. Nie było presji czasu, ważnych meczów do rozegrania, co pozwoliło nam spokojnie zdiagnozować rękę. Badania nie wykazały żadnej poważnej kontuzji i to nas najbardziej cieszy - dodaje Mgłosiek.

Alex prawdopodobnie wystąpi w sobotnim meczu z Kwidzynem. Ostateczną decyzję, po konsultacji z lekarzem, podejmie jednak w czwartek lub w piątek trener Talant Dujszebajew. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Źródło: kielcehandball.pl

Projekt i wykonanie: CK Media Group