Subiektywna ocena piłkarzy Korony po meczu z Cracovią

02-08-2017 08:04,
Piotr Ciesielski

Po emocjonującym, pełnym bramek meczu, Korona Kielce pokonała Cracovię 4-2, a my dokonaliśmy subiektywnej oceny występu kieleckich piłkarzy w skali 1-10, gdzie 10 to klasa światowa, 1 zaś to występ poniżej krytyki.

Zlatan Alomerović – 6. Przyzwoity występ. Przy dwóch golach dla gości nie miał praktycznie nic do powiedzenia, w innych sytuacjach spisał się bez zarzutu, także przy kąśliwym „centrostrzale” Pestki. Nie obronił nic spektakularnego. Dał się pokonać po raz trzeci, z najbliższej odległości, ale sędzia wskazał spalonego.

Bartosz Rymaniak – 8. Znakomity mecz kapitana Złocisto - Krwistych. Nie tylko zagrał pewnie w defensywie, ale przede wszystkim poczynał sobie bardzo odważnie w ataku. Jego rajdy dwukrotnie nieomal zakończyły się golem. Obecność w jedenastce 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy jak najbardziej zasłużona.

Shawn Barry – 6. Po niepewnym występie w Warszawie, pozytywny punkt kieleckiej defensywy. Przy pierwszym golu dla „Pasów” to on odpowiadał za Michala Siplaka, ale został wyblokowany przez Kena Kallaste.

Adnan Kovačević – 6. Spokojny występ bośniackiego obrońcy. Bez fajerwerków, ale też bez wyraźnych błędów. Raz groźnie uderzał na bramkę rywala.

Ken Kallaste – 3. Przy pierwszej bramce dla gości zablokował, kryjącego Siplaka, Barrego. Sprokurował rzut karny faulując Krzysztofa Piątka. Parokrotnie dawał się ogrywać w obronie. W akcjach ofensywnych niezbyt widoczny. Mocno niepewny występ.

Jakub Żubrowski – 7. Bardzo dobry występ wychowanka Korony. Zostawiał serce na boisku, pomagał zarówno w obronie jak i ataku.

Fabian Burdenski – 6. Wielu obśmiewało ten transfer, a w poniedziałkowym meczu, ten defensywny pomocnik wszedł na boisko żeby uspokoić grę i wywiązał się z tego zadania.

Mateusz Możdżeń – 6. Większość piłek przechodziła przez niego. Raz groźnie niepokoił bramkarza Cracovii. Bardzo skutecznie przerywał akcje przeciwnika.

Łukasz Kosakiewicz – 6.  Wszedł w 58 minucie. Niczym szczególnym się nie wyróżnił, ale zagrał bardzo pewnie.

Ivan Jukić – 6. Chaotyczny występ chorwackiego pomocnika, ale zdobył bramkę na 2-1.
Goran Cvijanović – 6. Wszedł w 70 minucie, gdy wynik był już ustalony. Uspokoił grę, a w jednej z akcji ofensywnych mądrze dał się sfaulować.

Nabil Aankour – 7. Pewnie wykonany rzut karny, asysta i rozpoczęcie akcji bramkowej na 2–1 zaowocowały wysoką oceną Marokańczyka z francuskim paszportem.

Marcin Cebula – 6. Przyzwoity występ kieleckiego talentu zwieńczony został pierwszą bramką w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Maciej Górski – 5. Zaliczył wprawdzie asystę przy bramce Ivana Jukića, ale jeśli drużyna czterokrotnie trafia do bramki rywali, a ani razu nie czyni tego jedyny napastnik, do tego zalicza tylko jedną asystę to znaczy, że nie stanowi odpowiedniego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

fot. Paweł Janczyk - Korona Kielce

Wasze komentarze

Gorski2017-08-02 09:31:46
Niby gola nie strzelił, ale mocno pracował z przodu wydaje mi się że "5" to trochę mało dla niego. O jeden wyżej było by ok
obserwator2017-08-02 12:36:51
Burdenski nieco przechwalony tą oceną.Nota 5 to było by w miarę co do jego poczynań.Oceniac go będzie można tylko wtedy, gdy zagra któreś z calych spotkań.
jaNO2017-08-02 14:11:58
Rymaniak - tylko 8 ???????????
Co musiałby zrobić prawy obrońca żeby dostać 10 ?
Ogarnijcie się. Dycha.
Żubrowski ma taką samą notę jak Anakour ???
W życiu. Żubrowski 8 i niech taki Mączyński się patrzy i uczy.
mexic2017-08-02 17:48:13
Fabinho wszedł i jedyne w czym się pokazał to efektowna wywrotka po tym jak go czołgista z buta potraktował. Potem zupełnie poza grą.
Kosakiewicz też za wysoko, szczególnie za zmarnowaną setkę od Rymaniaka.
No i audiotele, czy my mamy kogoś, kto może zagrać na lewej obronie?
Nie wyjść na boisko na tej pozycji ale tam zagrać.
Kielczanin2017-08-02 19:25:03
Żuber powinien być sprawdzony w reprezentacji Polski.
Jan Palony2017-08-02 20:07:29
Chryste... Niech ten człowiek przestanie oceniać...
Tomek Ck2017-08-04 23:11:57
A które oceny są nieadekwatne według Ciebie @Jan Palony ?

Projekt i wykonanie: CK Media Group