Zakończyć udany sezon z przytupem. Ligowe ostatki w Szczecinie

03-06-2017 19:42,
Redakcja

Na koniec niezwykle udanego sezonu Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się w Szczecinie z Pogonią. W ostatnim starciu kieleccy piłkarze walczą o utrzymanie piątej pozycji w ligowej tabeli. Będzie to zadanie o tyle trudne, że w składzie Korony można spodziewać się sporych zmian. Z różnych powodów do Szczecina nie pojechali bowiem Milan Borjan, Bartosz Rymaniak, Rafał Grzelak i Dani Abalo, Radek Dejmek, Djibril Diaw oraz Ilijan Micanski.

- Musimy sobie z tym poradzić. Na pewno nie będzie łatwo, ale trzeba to jakoś zebrać w całość - tłumaczył przed starciem szkoleniowiec złocisto-krwistych, Maciej Bartoszek. - Wychodząc na boisko zawsze myślimy o zwycięstwie. Nie ukrywam, że chcielibyśmy wracać w odpowiednich humorach. Miło byłoby to zakończyć w miarę pozytywnym akcentem.

Bez kilku podstawowych zawodników poradzić będzie musiał sobie również szkoleniowiec "Portowców", Kazimierz Moskal. Na zgrupowanie reprezentacji narodowych wyjechali już bowiem Adam Gyurcso i Spas Delew. Kontuzję ze starcia z kielczanami wykluczą również Cornela Rapy, Nadira Ciftci, Adama Frączczaka i Ricardo Nuneza.

Niedzielny mecz będzie zarazem pożegnaniem ze stolicą województwa świętokrzyskiego dla Macieja Bartoszka. - Bardzo dobrze mi się tu pracowało. Udało się stworzyć super zespół, fajny sztab i zgranych ludzi. Wszyscy wiedzieliśmy, co chcemy zrobić i osiągnąć. Wykonaliśmy pracę z wynikiem sądzę że wyższym, niż wymagano. Tego nam nikt nie zabierze, tych wszystkich dobrych i przyjemnych chwil - mówił ze wzruszeniem szkoleniowiec.

Problemy kadrowe zdaniem zawodników Korony nie przeszkodzą im w zdobyciu kompletu punktów. - Nie ważne co się dzieje aktualnie w klubie, szatni, czy jaka jest sytuacja kadrowa. Zawsze trzeba wyjść na boisko i walczyć o trzy punkty, żeby zrealizować ten cel, który sobie założyliśmy. Aby nie oglądać się na nikogo w innych meczach, musimy po prostu wygrać - zapewnia wychowanek klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego, Jakub Żubrowski.

Początek spotkania Korony Kielce z Pogonią Szczecin zaplanowano na niedzielę, na godzinę 18. Zapraszamy na nasz portal, gdzie przeprowadzimy pełną relację z tego spotkania.

fot. Maciej Urban

Wasze komentarze

krym2017-06-03 20:18:21
To jakaś kpina że strony piłkarzy lub trenera.Caly podstawowy skład defensywny nie będzie grał w ostatnim meczu - dziwne to i nie zrozumiałe. W tym układzie spadamy z piątego miejsca i pieniążki też będą mniejsze. Pomijając ten temat, to Micanski powinien być odstawiony z korony,zero pociechy.
Bryx2017-06-03 23:07:35
To jak się rozstrzygała sprawa spadku w tym roku nie ma nic wspólnego ze sportem. Drużyna człowieka z różańcem najpierw oszukała przeciwnika, potem Zagłębie im odpuściło mecz na życzenie kibiców. Rzygać się chce.
Rafa2017-06-04 09:05:02
Co w tym dziwnego że obrona pauzuje za kartki i 2 jest kontuzjowanych.Chyba nie jesteś kibicem skoro piszesz takie głupoty
@Rafa -- obserwator2017-06-04 14:37:45
To że kartki ma dwóch to prawda,ale co do tych kontuzji to miałbym wiele do życzenia. Prawda jest jednak taka że blok defensywny w całkowitej rozsypce. Bądźmy jednak dobrych myśli panowie i trzymajmy kciuki za koronkę . Piąta pozycja nie podlega dyskusji.
Prorok2017-06-05 23:54:05
Widzę więcej niż wy

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group